banner45

Demokrasi Nöbetine İlk Günkü Heyecanla!

03 Ağustos 2016 Çarşamba 16:59
Bu haber 950 kez okundu

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, demokrasi nöbetinin ilk günkü heyecanla devam ettiğini belirtti. İskenderun’da anıt alanında Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan 'Demokrasi Nöbeti' sürüyor.

Demokrasi Nöbetine İlk Günkü Heyecanla!
Ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla anıt meydanını dolduran vatandaşlar, "Dik Dur Eğilme, Bu Millet Seninle" diye slogan attı.

Okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dualar edildi. 

Milli İradeye Saygı!

Başkan Seyfi Dingil yaptığı açıklamada, “Türk Bayrakları ile anıt meydanına gelen binlerce İskenderunlu demokrasi nöbetine devam ediyor. Vatandaşlarımız ellerinde bayraklar ile ‘Darbeye Hayır’ diyor. Farklı siyasi görüş ve düşünce olan birçok insan ülkesine, vatanına, bayrağına sahip çıkıyor.” dedi.

Ülkemiz üzerinde hain planlar yapanların gereken dersi milletten aldığını ifade eden Başkan Seyfi Dingil,” Milli irade, demokrasi ve cumhuriyetimiz daha güçlü. Bu millet, seçtiği lideriyle, seçtiği hükümetiyle, geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edecek. Devletimizin içine sızmış parazitlerden kurtulacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. “şeklinde konuştu. 

Anıt alanında demokrasi nöbeti bekleyen vatandaşlara İskenderun Belediyesi tarafından sabaha kadar çay, çorba, ayran ve simit ikramlarında bulunuyor.

Yorum Gönder