banner45

Dr. Süleyman Saygılı Mega Radyo’ya Konuk Oldu

28 Mayıs 2022 Cumartesi 17:42
Bu haber 67 kez okundu

Mega Medya Grubu Stüdyolarından canlı olarak yayınlanan Hatice Tümkaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Yaşama Dair Her Şey’ adlı radyo programına, Bölgemizin Kıdemli Hekimlerinden, aynı zamanda İskenderun Devlet Hastanesinde Başhekimlik de yapmış olan, Dahiliye Uzmanı Doktor Süleyman Saygılı oldu.

Dr. Süleyman Saygılı Mega Radyo'ya Konuk Oldu

Mega Medya Grubu Stüdyolarından canlı olarak yayınlanan Hatice Tümkaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Yaşama Dair Her Şey’ adlı radyo programına, Bölgemizin Kıdemli Hekimlerinden, aynı zamanda İskenderun Devlet Hastanesinde Başhekimlik de yapmış olan, Dahiliye Uzmanı Doktor Süleyman Saygılı oldu.

Bölgenin tanınmış ve sevilen doktorlarından Dahiliye Uzmanı Doktor Süleyman Saygılı, dahiliye branşının kapsadığı hastalıklarla ilgili önemli açıklamaları Mega FM dinleyicileriyle paylaştı.

Dâhiliyenin insan vücudunun bütün sistemini etkileyen çok büyük bir branş olduğunu belirten Doktor Süleyman Saygılı; “Dahiliye genel tıp içerisindeki tüm branşlar için temel kabul edilmektedir. Poliklinik ve hastanelere başvuru yapan hastaların büyük bir bölümünde rahatsızlık iç hastalıklardan kaynaklanmaktadır. Dahiliye oldukça geniş bir alanda ki bu hastalıklar ile ilgilenmektedir. İç hastalıkların yetkisi yalnızca çocukluk çağını aşmış kişileri kapsamaktadır. Hastanın tarafsız bir şekilde değerlendirilmesi ve tedavi edilmesi dahiliye uzmanlığına girmektedir. Bu bölümde görev yapan uzmanlar, cerrahi müdahale dışındaki tüm tedavi yollarına başvurma yetkisi taşımaktadır.” dedi.

Ozon uygulamasıyla ilgili konularda da bilgiler paylaşan Dr. Süleyman Saygılı; “Ozon terapi mükemmel bir şey. Kan yıkama ve kan temizleme tedavisidir. Ozan yüksek enerjili oksijen demektir. 1 Ozon eşittir bin oksijen anlamına gelir. Bir miktar hastadan kan alınıp oksijen verilerek yeniden hastaya verilir. Ozon sayesinde organlara daha fazla oksijen akın ediyor. Ve bu şekilde vücut daha enerjik oluyor. Ben 12 senedir hiç aksatmadım ve kullanıyorum. Faydalarını sıralamak gerekirse, daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt sağlar. Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını hızlandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Enfeksiyon hastalarına karşı direnci artırır. Damarları (arter ve venter) yeniler, tansiyonun düzenlenmesini sağlar. Kan ve lenf sistemlerini temizler. Derinin üçüncü böbrek ya da ikinci akciğer sistemi gibi çalmasını sağlar. Kaslarda biriken toksini gidererek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliği arttırır. Hormon ve enzim üretimini normale dönüştürür. Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir. Depresyon ve sıkıntıyı giderici etkisi vardır. Stres hormonu olarak bilinen adrenalini okside ederek genel bir sakinlik sağlar. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur” şeklinde konuştu.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayınlanan ‘Yaşama Dair Her Şey’ programı, FM bandı 97,7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden canlı yayınlandı. Hatice Tümkaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Yaşama Dair Her Şey’ programının yönetmenliğini Mustafa Mert, Şirvan Selçuk ve Ali Kemal Zerenli yaptı.Yorum Gönder