Ender Çolakoğlu Mega Radyo’da Gündemi Değerlendirdi

06 Ocak 2022 Perşembe 14:41
Bu haber 38 kez okundu

Mega Medya Grubu stüdyolarından canlı olarak yayınlanan ‘Gündemin Nabzı’ programının bu hafta ki konuğu Gelişim Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ender Çolakoğlu oldu.

Ender Çolakoğlu Mega Radyo'da Gündemi Değerlendirdi

Mega Medya Grubu stüdyolarından canlı olarak yayınlanan ‘Gündemin Nabzı’ programının bu hafta ki konuğu Gelişim Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ender Çolakoğlu oldu.

Mega Medya Grubu Haber Müdürü Şirvan Selçuk’un moderatörlüğünde ve Gazeteci Erdal Yılmaz’ın katkılarıyla gerçekleşen ‘Gündemin Nabzı’ söyleşi programında Dr. Ender Çolakoğlu, sağlık ve siyaset konularında önemli açıklamaları Mega FM dinleyicileriyle paylaştı.

Bölgenin sevilen doktorlarından ve siyasetçi kişiliğiyle tanınmış olan Uzman Dr. Ender Çolakoğlu, pandemi sürecinde aşılanma, aşı politikaları, siyaset, ekonomi, dolar kuru, güncel olaylar, beyin göçü, işsizlik ve mülteci gibi sorunlar hakkında konuştu.

Aşılanmayı reddedenler ve hala aşı konusunda tereddüt edenlerin toplum sağlığını tehdit ettiğini belirten Uzman Dr. Ender Çolakoğlu; “Aşıyı reddetmek sadece bir aşı olmama özgürlüğü olarak ele almamak gerekir. Aşı zorunluluğu küresel bir salgında tüm insanlık ve toplum sağlığı için bir gerekliliktir. Onca insanımızı kaybettik. Tüm bunlar ortadayken, ‘Aşı olmamak veya zararlıdır’ demek, insanlık suçudur.” dedi.

Ülkenin son zamanlardaki en önemli gündemlerinden olan ekonomi hakkında da konuşan Dr. Ender Çolakoğlu, "Ülke ekonomisinin geldiği durum ortada. Ülkemiz uzunca bir süredir yönetilemiyor. Dünyanın hiçbir yerinde uygulanmamış ekonomi modelleriyle ekonomiyi tedavi edemezsiniz. Bütün kurum ve kuruluşlardaki çürümüş olan sistemin bilimsel yöntemlerle düzenlenmesi gerekiyor. Halkın her kesimi bu hükümetin ekonomik sorunları çözeceğine inancını yitirmiş durumda.  Güven yok, liyakat yok, adilane bir yönetim yok…Güvenin oluşabilmesi için hukuk sisteminin sağlanması lazım. Bir an önce milletin hakemliğine başvurulması lazım. Bu ülke adilane şekilde liyakata sahip, akılcı, bilimi kendisine rehber edinen kişiler tarafından yönetildiği taktirde iki veya üç sene içerisinde kendisine gelecektir” dedi.

Radyo mega stüdyolarında ‘gündemin nabzı’ programına konuk olmaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Uzman Dr. Ender Çolakoğlu, yayını hazırlayan teknik ekibe ve Mega Medya Grubu yönetim kuruluna teşekkürlerini sundu.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan ‘Gündemin Nabzı’ söyleşi programı, FM bandı 97,7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Haber Müdürü Şirvan Selçuk ve Gazeteci Erdal Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Mustafa Mert ve Ali Kemal Zerenli yönetti.


Yorum Gönder