banner45

Güle Güle 2021, Hoş Geldin 2022

31 Aralık 2021 Cuma 13:16
Bu haber 121 kez okundu

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 2022 yılı kutlama ve tebrik mesajında “Halkımızın yeni yılını içtenlikle kutluyorum” dedi.

Güle Güle 2021, Hoş Geldin 2022

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 2022 yılı kutlama ve tebrik mesajında “Halkımızın yeni yılını içtenlikle kutluyorum” dedi.


Kaymakam Yönden, “Her yeni yıl, yeni bir başlangıçtır. Yeni umutları ve beklentileri de beraberinde getirmektedir. Ülkemiz ve milletimiz açısından birçok önemli gelişmeler ve hadiselerin yaşandığı 2021 yılını acısıyla tatlısıyla geride bıraktığımız şu günlerde, yeni başlangıç yapacağımız 2022 yılının heyecan ve umudunu hep birlikte gönülden yaşıyoruz. Bu manada sevgi, saygı, barış ve hoşgörüsüyle tüm dünya ya örnek olan İskenderun’da, yeni umutları ve yeni beklentileri beraberinde getiren yeni bir yılı daha kadirşinas halkımız ile birlikte karşılamaktan büyük haz ve mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi ve ekledi;


“Bugüne kadar olduğu gibi 2022 yılında da ortak hedefimiz; optimum yönetim konsepti ve vatandaş odaklı etkin çalışmalarımız ile güzide kentimizin vizyonunu genişletmek, sanayi, ticaret, ekonomi, kültür, sanat, tarih ve turizm açısından haiz olunan destinasyonun devamlılığını sağlamak, eğitim, sağlık, bilişim ve yeni nesil alanlarda önemli bir merkez haline gelmek, yatırım ortamı ve iklimini daha da iyileştirmek, gelişen ve çeşitlenen tarım, sanayi ve lojistik altyapısıyla üretimde hedeflenen yerlere ulaşmak olacaktır. Bu minvalde yüce devletimizin gücü, imkanı ve eşsiz kabiliyetinin yanı sıra toplumun tüm kesimleri ile birlikte aynı bakış açısı ve sinerji içerisinde hareket ederek, birlik, beraberlik ve  dayanışma içerisinde olmaya devam edecek ve şehrimizi ön plana çıkaran özgün ve mümeyyiz vasıflarımızı daha da geliştirerek ve herşeyden önce övündüğümüz ve dünyanın en kalitelisi olarak gördüğümüz insan kaynağımızı daha vasıflı hale getirmek suretiyle bütün bu hedeflerimizi ortak akıl ve elbirliğiyle gerçekleştireceğiz.”


Kaymakam Yönden mesajında, “Yaşadığımız birçok olumsuz hadiseye rağmen, bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz, sadece kendi vatandaşlarımızın değil, bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurlar ve mazlumların yanı sıra birçok soydaş, kardeş ve dost toplulukların da umut kaynağı haline geldiği aşikardır. Her anlamda ve her alanda dünyaya örnek olan, farklı ve değerler üstü medeniyet tasavvuru ve yönetimi anlayışıyla dünyanın neresinde olursa olsun garip, gureba, dertli, ihtiyaç sahibi herkese şefkat ve merhamet elini uzatan, bütün insanlığa çok büyük değerler katan ve katkılar sunan güzide ülkemizin daha da gelişerek hedeflediği ve hakkettiği yere gelmesi en büyük arz-ı niyazımızdır.


Binlerce yıldır bu kutsal coğrafyada nice düşmanları yenen, nice ihanet çetelerini çökertmiş bulunan yüce devletimiz ve necip milletimiz, elbette ve hiç şüphesiz nifak odaklı yaklaşımların da pek ala üstesinden gelecektir. Bu doğrultudadır ki ihtiyacımız olan tek şey, birlik, beraberliğimiz ve dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış tüm düşmanların karşısına aklın ve ilmin rehberliğinde tek vücut olarak çıkabilmektir. Milli şairimiz büyük üstat Mehmet Akif Ersoy’un “Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez…” beyitinde de vurgulandığı gibi bizlere düşen en ulvi görev, aramızdaki tefrikayı bir kenara bırakıp yüreklerimizin hep birlikte çapmasını sağlamak, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma ile hep birlikte el ele, gönül gönüle vererek, zorlukların ve zorbalıkların üstesinden gelmek üzere azim ve gayret gösterebilmektir.


Sahip olduğu sevgi, barış ve hoşgörü ikliminin verdiği huzur ve güvenle, cadde ve sokaklarda insanlarının tebessüm ederek dolaştığı güzide ilçemizde yeni bir yılı karşılamanın coşkusunu ve mutluluğunu tüm hemşerilerimizle bir kez daha yürekten paylaşıyor, yeni yeni umutlar ve hedeflerle karşıladığımız 2022 yılının ülkemize ve bütün insanlığa sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini, toplumsal yaşantımızda daima sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, huzurun, sevginin ve saygının hâkim olmasını temenni ediyor, İlçemizde görev ifa eden tüm kamu/özel sektör yönetici ve çalışanlarının, adli ve idari erkân ile askeri erkân ve emniyet teşkilatı mensuplarının, güvenlik güçlerimizin, bölgemizdeki sanayi ve iş dünyasının dinamikleri olan iş insanlarımızın, aziz şehitlerimizin kıymetli aileleri ile kahraman gazilerimiz ve ailelerinin, siyasi parti teşkilatları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin, basınımızın güzide temsilcilerinin ve alicenap halkımızın yeni yılını içtenlikle kutluyor, en derin sevgi ve selamlarımı sunuyorum.


Yeni bir yılda, yeni yeni güzelliklere erişebilmek ve her türlü sıkıntılardan azade olmak temennisiyle, gönlünüzden geçenin hakkınızda hayırlı; hakkınızda hayırlı olanların gönlünüzce kabul ve makbul olması dileğiyle” görüşlerine yer verdi.


Yorum Gönder