banner45

Hatay Motofest Coşkusu Arsuz’da Yaşandı

27 Haziran 2022 Pazartesi 17:31
Bu haber 189 kez okundu

Yoğun katılımla gerçekleşen Hatay Motosiklet Festivali (Hatay Motofest) renkli görüntülere sahne oldu.

Hatay Motofest Coşkusu Arsuz'da Yaşandı

Yoğun katılımla gerçekleşen Hatay Motosiklet Festivali (Hatay Motofest) renkli görüntülere sahne oldu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz Belediyesi ve Körfez Motosiklet Derneği işbirliğiyle düzenlenen Hatay Motosiklet Festivali Arsuz Karaağaç Plajında gerçekleşti.

Körfez Motosiklet Derneği önderliğinde düzenlenen ve Hatay’daki 12 motosiklet kulübü, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden Eskişehir, Kayseri, Adana, Ceyhan, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Mardin, Elbistan, Mersin, Gaziantep, Bursa olmak üzere yaklaşık 11 toplamda 23 motosiklet kulübünün katılımıyla gerçekleşen Hatay Motofest festivaline 600'ün üzerinde motosiklet katıldı.

24-25-26 Haziran tarihlerinde, Karaağaç Halk Plajında yapılan ‘Hatay Motosiklet Festivali’ tüm motor tutkunlarına unutulmaz anlar yaşattı.

250 motosikletle Arsuz  EXPO alanına sürüş gerçekleştirilmesinin ardından İstiklal Marşımız okundu ve akabinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş adına Arsuz ilçe Koordinatörü Edip Kaynar’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Kaynar, motosiklet tutkunlarını bir araya getirerek spor ve kültürel bir faaliyet haline getirilmesine katkı sağlayan tüm Motosiklet guruplarına teşekkür etti. Hafta sonu yapılan yarışma ve etkinliklerle devam eden festival akşam müzik eğlence, katılan guruplara plaket takdimi ve ödül töreni ile devam etti.

Gerçekleştirilen festivale Hatay CHP Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin ve Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’de katıldı. Katılan siyasilere katkılarından dolayı plaket takdim edildi. Festivale katılan Türk Choper İskenderun Başkanı Adnan Yener’e de plaket takdim edilirken, motorseverlere bu motofetsle bir hayalinin gerçekleştiğini söyledi.

Katılımcıların eğlenceli vakit geçirdiği festivalde, festival komitesi Emre Berkil başkanlığında Cüneyt Solmaz, Sinem Berkil, Ekrem Özdeş, Mehmet Saydam, Özkan Siler, Erdal Bakır, Hasan Yılmaz, Mehmet Ataseven, Caner Erkin ve Gökhan Yıldız festivalin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasından duydukları mutluluğu dile getirirken, bundan sonra gelenekselleşmesi yönünde çalışmalarını sürdüreceklerini söylediler.

Yorum Gönder