Hatay’da Dostluk Rüzgârları Esti

03 Şubat 2021 Çarşamba 14:41
Bu haber 756 kez okundu

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Hatay'da Dostluk Rüzgârları Esti

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin tarihi taş binasında gerçekleşen buluşmada dostluk rüzgârları esti. Kent merkezindeki belediye, postane ve banka gibi tarihi binaları misafirlerine tanıtan Lütfü Savaş, Hatay’ın zengin mirasını Fenerbahçeli yöneticilere detaylıca anlattı.

Fenerbahçeli yöneticilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Lütfü Savaş, “Başkanımızı, yönetim kurulu üyelerimizi şehrimizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Geçmişten gelen dostluğumuzu sürdürmekten onur duyuyoruz.  İki gündür şehrimizde olan Fenerbahçe kafilesi, Hatay’ın adının duyulmasına vesile oldular. Kendilerine ziyaretleri için çok teşekkür ederiz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklal mücadelesinde en büyük desteği veren kulübün Fenerbahçe Spor Kulübü olduğunu sözlerine ekleyen Savaş, “Ülkemizin İstiklal Savaşı yıllarındaki mücadelesine en büyük desteği veren kulüp Fenerbahçe’dir. Hatay halkı olarak biz de istiklalin, bağımsızlığın, cumhuriyetin ne demek olduğunu çok iyi biliriz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hem Fenerbahçe için hem de Hatay için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Derin bağlarımız var ve bu bağları güçlü kılmaktan duyduğumuz mutluluğu bir kez daha dile getiriyorum” dedi.

Lütfü Savaş’ın ve Hatay halkının misafirperverliğinden etkilendiğini belirten Ali Koç, “Hatay’a geldiğimizden itibaren büyük ilgiye karşılandık. Medeniyetlerin buluştuğu burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Dostluğunuz ve misafirperverliğiniz için şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ederim” dedi.

Ali Koç, Hatay hakkındaki izlenimlerini de paylaştı. Müze Otel’i çok beğendiğini ve Hatay’ın turizm potansiyelinin çok yüksek olduğuna vurgu yapan Fenerbahçe Başkanı Koç, “Hatay, Türkiye’nin 1 numaralı, dünyanın sayılı turizm merkezlerinden biri. 20-25 yıl sonra burası tüm değerleriyle çok gelişecek” dedi.

Lütfü Savaş, Hatay’ın ev sahipliği yapacağı Expo 2021 organizasyonu hakkında misafirlerini bilgilendiren Savaş, Expo ile kalıcı değerlerin altına imza atacaklarını ifade etti.

Hatay’da yapımı tamamlanan yeni stadyum hakkında da bilgiler alan Koç, “Stadyum açıldığı zaman Hatayspor ile özel maç yapmak isteriz. İki takım için de uygun bir takvim ayarlayabilirsek Hatayspor ile açılış maçı yapmaya talibiz” diyerek Hataysporlu ve Fenerbahçeli taraftarlara müjde verdi.

Ali Koç’un teklifi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren Savaş, “Mart ayında açılış yapmayı düşünüyoruz. Geçen sene yaşadığımız orman yangınlarında en çok destek veren kulüp Fenerbahçe’ydi. Eğer iki takım için de uygun olursa seve seve açılış maçı yaparız” dedi.


Yorum Gönder