banner45

‘Hayatımızdaki En Özel Varlıklarının Günü Kutlu Olsun’

08 Mart 2022 Salı 13:56
Bu haber 89 kez okundu

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

‘Hayatımızdaki En Özel Varlıklarının Günü Kutlu Olsun'

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde mücadelenin simgeleri kadınlarımızın gününü bir kez daha kutluyoruz.

Hayatımızdaki en özel varlıklar olarak bizlere yaşam kaynağı olan, inancı ve kendine güven konusunda birçok başarıya imza atan annemiz, eşimiz, kızımız, arkadaşımız olan kadınları, aslında her zaman başımızın tacı ederek yaşamımızı sürdürmeliyiz.

Türklüğün hayat bulduğu ilk yıllardan bugüne, kadın bizler için en önemli varlık olmaktan hiçbir zaman ödün vermemiş, yazılan Türk destanlarında da önemi birçok kez pekiştirilmiştir. Kadın bizlerin yoldaşı, evimizin temel direği, Türk toplumda ise her zaman itibar gören bir ferdi olmuştur.

Kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dile getirdiği gibi “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” diyerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk yıllarında da kadınlara önem verilmesini bir kez daha pekiştirmiştir.

Kadınların sosyal ve siyasal alandaki mücadelesinin simgesi haline gelen ve aslında kadınlarımızın erkeklerle eşit haklara sahip olabilmek için işyerlerinde başlattıkları grevin sonucunda çıkan yangında, çoğu kadın 129 işçinin can vermesiyle ortaya çıkan bu günde, başta hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz Şehit ve Gazi annelerimiz olmak üzere, mücadeleci, azimli ve hayat dolu tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, biricik annemin ellerinden öpüyorum.” İfadelerini kullandı.

Yorum Gönder