HGC’den Reyhanlı Belediyesi’ne Ziyaret

16 Haziran 2021 Çarşamba 15:03
Bu haber 83 kez okundu

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan; Mehmet Hacıoğlu’nu makamında ziyaret ederek, belediye faaliyetleri ile ilgili bilgiler edindiler.

HGC'den Reyhanlı Belediyesi'ne Ziyaret

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan; Mehmet Hacıoğlu’nu makamında ziyaret ederek, belediye faaliyetleri ile ilgili bilgiler edindiler.

Reyhanlı Belediye Başkanı, Mehmet Hacıoğlu makamında cemiyet yetkilileri ile yaptığı görüşmede şunları dile getirdi; “Uzun bir süredir, pandemi dolayısıyla cemiyetin ziyaret talebine cevap veremedik. Öncelikle bu ziyaretten duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Tabi ki böyle değerli basın mensuplarını karşımızda görünce Belediye Başkanı olarak bu ziyareti değerlendirmek istedim. Bu doğrultuda yaptığımız çalışma ve projelerimizden söz etme fırsatı bulacağımdan dolayı ayrıca mutluyum. Cemiyet Başkanı Sayın Abdullah Temizyürek ve yönetim kurulu üyelerine ayrıca katılım gösteren tüm gazeteci arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi. Ayrıca Başkan; Mehmet Hacıoğlu “Bu projelerde büyük destek ve emeği olan başta Sayın Milletvekilimiz Hüseyin Şanverdi ve bölge Milletvekillerimize de şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Cemiyetin makam ziyaretinin ardından, Başkan Hacıoğlu eşliğinde, belediye faaliyetleri yerinde tanıtıldı.  Ilk olarak Cemil Meriç müzesi ziyareti gerçekleştirildi, restorasyon hakkında bilgi verildi. Harran mahallesinde bulunan ve birçok filme ev sahipliği yapmış,  Fatih Müderris Konağı ziyaret edildi. Valimiz Sayın Rahmi Doğan’ın talimatlarıyla gerçekleştirilecek olan restorasyon faaliyeti hakkında bilgi verildi.

Şuanda yapılmakta olan Yenişehir Millet Bahçesi projesi gezilerek yerinde incelendi ve tanıtıldı. Ardından Reyhanlı Barajı gezilerek, baraj ve tarımsal faaliyetler hakkında bilgi verildi. Üçtepe Mahallesi Türk Kızılayı – Reyhanlı   Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Hatay Toplum Merkezi Tarım ve Hayvancılık Proje Uygulama Alanı” ziyaret edilerek, projenin önemine değinildi.  Reyhanlı’nın yeni oksijen kaynağı haline getirilen “Kent Ormanı” ziyaretçilere tanıtıldı. Tayvan-Türkiye işbirliği ile yaptırılan,  “Reyhanlı Toplum Merkezi”  İnşaatı tanıtıldı. Son olarak da Reyhanlı için büyük önem arz eden Güneş Enerjisi Sistemi Projesi şantiye alanına gidilerek GES tanıtımı yapıldı. Karşılıklı olarak ziyaretten duyulan memnuniyet ifade edilerek, program sona erdi.


Yorum Gönder