İskenderun’da Sahil Güvenlik Yelken Kupası Şampiyonası düzenlendi

03 Ağustos 2019 Cumartesi 14:23
Bu haber 92 kez okundu

İskenderun ilçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü organizesinde, İskenderun Yelken İhtisas Spor Kulübü’nde Sahil Güvenlik Yelken Kupası ödül töreni düzenlendi.

İskenderun'da Sahil Güvenlik Yelken Kupası Şampiyonası düzenlendi
İskenderun ilçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü organizesinde, İskenderun Yelken İhtisas Spor Kulübü’nde Sahil Güvenlik Yelken Kupası ödül töreni düzenlendi.

31 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen ve 3 gün süren yarışmaya 40 sporcu katıldı. İskenderun Yelken Kulübünde düzenlenen ve sporcuların kıyasıya mücadelelerine sahne olan yelken yarışmalarında aileler de heyecanlı anlar yaşadı.

İskenderun Yelken İhtisas Spor Kulübü’nde düzenlenen ödül törenine İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Sahil Güvenlik Grup Komutan SG Kıdemli Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İskenderun Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, İskenderun Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Nadir Ünal, M. Ali Dokuzoğlu, Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca, İskenderun Yelken İhtisas Spor Kulübü Başkanı Meriç Özkaya ve sporcuların yanı sıra aileleri katıldı.

Dereceye giren sporcuları kutlayan İskenderun ilçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, “Yarışmalardaki azminiz ve mücadeleniz için hepinizi kutluyorum. Buradan aldığınız madalyaların üstüne Bodrum’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında da aynı başarıyı gösterip oradan da madalyalar ile döneceğinize inancım tam. Hepinize şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

Gençlerin yelken konusunda çok yetenekli olduğunu belirten İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ise, “Bu önemli yarışmaların ilçemizde bulunan gençlerimizi yelken ve sörf sporunda geliştireceğine inanıyorum. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sahil Güvenlik Yelken Kupası yarışmalarına katılan tüm gençlerimizi kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Sahil Güvenlik Yelken Kupası yarışmaları, 3 gün sonunda dereceye giren sporculara protokol tarafından ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi.

Yorum Gönder