KÖPRÜ HALKIN MAĞDURİYETİNİ GİDERECEK

09 Mart 2016 Çarşamba 16:46
Bu haber 915 kez okundu

Arsuz Belediyesi, Uluçınar Köprüsü’nün yıkılması nedeniyle ulaşım bağlantısı kesilen Uluçınar Mahallesi sakinlerinin mağduriyetini gidermek amacıyla yaptıracağı çelik yaya köprüsü ile ilgili çalışmaları hızlandırdı.

KÖPRÜ HALKIN MAĞDURİYETİNİ GİDERECEK
Arsuz Belediyesi, Uluçınar Köprüsü’nün yıkılması nedeniyle ulaşım bağlantısı kesilen Uluçınar Mahallesi sakinlerinin mağduriyetini gidermek amacıyla yaptıracağı çelik yaya köprüsü ile ilgili çalışmaları hızlandırdı. Karayolları 5. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından Arsuz Çayı üzerinde inşa edilecek olan yeni köprü tamamlanıncaya kadar, yaya ve motosiklet geçişine imkân tanıyacak olan çelik köprünün çalışmalarını Başkan Yardımcıları Sedat Deveci ve Ali Yavuz, Fen İşleri Müdürü Koray Mazmancı ve İmar Müdürü Özgür Murt ile birlikte inceleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, 45 metre uzunluğunda ve iki metre genişliğindeki çelik yaya köprüsünün kalıcı olacak şekilde tasarlandığını, ana köprü tamamlandıktan sonra da sökülmeyeceğini dile getirdi.


Yayaların zaman kaybetmeden daha rahat ve güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmesini sağlayacak olan çelik köprünün yapım çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ve birkaç güne kadar monte edileceğini ifade eden Başkan Nazım Culha, çelik köprünün ana köprü yapılana kadar vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacağını ifade etti.

55 yıllık tarihi Uluçınar Köprüsü’nün yıkılmasının ardından, belediyeden bir aracın ve bir şoförün de her gün mesai saatleri içerisinde yaşlı ve engellilere öncelik tanınması koşuluyla vatandaşları karşıdan karşıya taşıdığına dikkat çeken Başkan Nazım Culha, halkın yaşamını kolaylaştıracak her türlü çalışmanın içerisinde yer aldıklarını ve yer almaya da devam edeceklerini söyledi.

Yorum Gönder