Mavi Vatanda Bayram Coşkusu,

01 Temmuz 2020 Çarşamba 16:32
Bu haber 666 kez okundu

Türk Kara sularındaki egemenliğimizin tescili olan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 94. yıldönümü İskenderun’da covid-19’dan dolayı sade bir törenle kutlandı.

Mavi Vatanda Bayram Coşkusu,
Türk Kara sularındaki egemenliğimizin tescili olan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 94. yıldönümü İskenderun’da covid-19’dan dolayı sade bir törenle kutlandı.

İskenderun Liman Başkanlığı ve İskenderun Deniz ve Ticaret Odası ev sahipliğinde İskenderun Atatürk Anıt Alanı’nda gerçekleştirilen törene İskenderun Kaymakamı İskender Yönder, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, İskenderun İlçe Jandarma Komutanı Kd. Yüzbaşı Ferit Gül, İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanı Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikol, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İskenderun Liman Başkanı Hüseyin Demir, Deniz ve Ticaret Odası Şube Başkanı Kemal Kutlu, İskenderun Deniz ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Yener ve sivil toplum kuruluşları katılım gösterdi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimizin manevi huzuruna çelenk sunulması, bir dakikalık saygı duruşu İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, iskeleye yürüyen protokol üyeleri ve katılımcılar, deniz sahasında hazır bulunan bota binerek, şehit denizcilerin anısına denize çelenk bıraktı. Çelenk sunumunun ardından deniz üzerindeki tüm taşıtlar bir dakika boyunca siren çaldı.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, günün anlamı ve önemine binaen yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti adına canlarını feda ederek şehadete intikal eden tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha şükran, rahmet ve saygıyla anarken, denizcilik sektöründeki bütün dinamikler ile mavi vatan olarak adlandırdığımız denizlerimizin kolluk güçlerinin bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyor, tüm görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Pruvanız neta, dümeniniz viya, rüzgârınız da kolayına olsun. “Mavi Vatan” yoldaşlarına selam olsun” dedi.

Yorum Gönder