Mega Medya 26 Yaşında…

28 Temmuz 2020 Salı 16:31
Bu haber 324 kez okundu

Türkiye’de, yayıncılıkta tek sesli dönemin sona ermesiyle, özel radyo ve televizyonların döneminin başladığı yıllarda yayın hayatına başlayarak Hatay’da İlk’lere imza atan ‘MEGA MEDYA’ (Radyo, TV, Gazete) kuruluşunun 26. yılını kutlamanın gururunu yaşıyor…

Mega Medya 26 Yaşında…
Türkiye’de, yayıncılıkta tek sesli dönemin sona ermesiyle, özel radyo ve televizyonların döneminin başladığı yıllarda yayın hayatına başlayarak Hatay’da İlk’lere imza atan ‘MEGA MEDYA’ (Radyo, TV, Gazete) kuruluşunun 26. yılını kutlamanın gururunu yaşıyor…

26 yıl önce, o günün zor koşullarında İskenderun’un gözü kulağı olma iddiasıyla yayın hayatına başlayan MEGA MEDYA GRUBU; Bugün, Bünyesinde MEGA TV, MEGA RADYO, MEGA HABER Gazetesi, www.megamedya.org , www.hataybasin.com haber portalları, www.megatviskenderun.com  ve www.megaradyoiskenderun.com ile Mega Medya Grubu Facebook sosyal medya mecraları üzerinden görsel, işitsel ve yazılı yayınlarıyla Basın Yayın ilkelerinden ödün vermeden Ulusal ve yerel medya kulvarında öncü ve güçlü bir şekilde yayın hayatına devam ediyor.

MEGA MEDYA’nın 26. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan yönetim kurulu başkanı Sabahattin UYGUN duygularını şöyle dile getirdi;

“Kurulduğumuz 26 Temmuz 1994 tarihinden bu yana Medya sektöründe hizmet veren yayın kuruluşlarımız, Basın ahlak ve ilkeleri çerçevesinde, kamu yararı ve kişisel haklara saygılı, Vatan, Bayrak ve Cumhuriyet değerlerimize bağlı, tarafsız ve ilkeli yayınlarıyla bölgemiz halkının vazgeçilmezi olmuştur. 26 yıl önce faaliyet göstermeye başladığımız meşakkatli basın yolunda, zor şartlara rağmen, özveriyle çalışan deneyimli, kaliteli, saygın ekibimizle birlikte, halkın gündemini saptayan ve daima bölge halkının yanında duran yayıncılık anlayışımızla, toplumun her kesiminin güvenini kazanmış olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. MEGA MEDYA GRUBU olarak Demokrasi mücadelesi ve toplumun doğru bilgilendirilmesinde önemli bir misyon üstlenmiş olmanın bilinciyle hareket ediyoruz. Olanaklar elverdiğince yatırımlara önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz.”

Mega Medya Grubu Genel Müdürü Semir Yazıcı da yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 

“Tek sesli dönemden ‘çok sesli’ ve ‘konuşan Türkiye’ dönemine geçişin ilk yıllarından bu yana elektronik habercilik anlamında, şahsen radyo ve televizyon yayıncılığına bölgemizde ilk emek veren ve başlatanlardan biri olmanın onur ve gururunu yaşıyorum. Zor şartlara rağmen, özveriyle çalışan değerli ekip arkadaşlarımızla halkın gündemini saptayan ve daima bölge halkının yanında duran pozitif yayıncılık anlayışımızla, toplumun her kesiminin güvenini kazanmış olmaktan dolayı ayrıca mutlu ve gururluyuz. Tüm olumsuz koşullara ve zorluklara rağmen kurum olarak 26 yıldır ilkeli, dürüst, objektif yayıncılık anlayışıyla dimdik ayakta durmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Aynı ilkeli ve yürekli duruşumuzla takipçilerimizin ve halkımızın hizmetinde olmaya devam edeceğimizi bir kez daha duyurmaktan gurur duyuyoruz. ‘Doğru söz, doğru ses, doğru haber’ ilkesiyle kamu yararını ön planda tutma sorumluluğuyla hareket eden medya grubumuz, saygın ve güvenilir yayın kuruluşu olma prensiplerinden ödün vermeden, İskenderun’un gözü kulağı ve sesi olmaya devam edecektir.

Objektif, özgür irade ve demokrasi anlayışımız ile bölgemizde barışın, kardeşliğin ve sevginin güçlü, güvenilir sesi olarak 26 yıldır her gün bizi izleyen değerli halkımızın, saygıdeğer takipçilerimizin konuğu olduk. Bundan böyle de Laik Türkiye Cumhuriyetinin ve halkımızın çıkarları doğrultusunda, Pozitif yayıncılık anlayışımızla, Ülkemizin çağdaş çizgisinden sapmadan doğru ve etkili bir güç olma anlayışımızla toplumu aydınlatmaya, halkın nabzını tutmaya devam etmeyi umuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Mega Medya Grubu adına Öncelikle bizlere güç veren, sahip çıkan tüm takipçilerimize, bugüne kadar emeği, desteği ve katkısı olan herkese teşekkür ederiz”

Yorum Gönder