MEGA MEDYA 29. YAŞINA YENİDEN DEDİ

26 Temmuz 2023 Çarşamba 16:39
Bu haber 259 kez okundu

29 yıldır sürdürmekte olduğumuz yayıncılığı Türkiye’de, yayıncılıkta tek sesli dönemin sona ermesiyle, özel radyo ve televizyonların döneminin başladığı yıllarda yayın hayatına başlayarak Hatay’da İlk’lere imza atan ‘MEGA MEDYA’ (Radyo, TV, Gazete) kuruluşunun 29. yılını kutlamanın gururunu yaşıyor…

MEGA MEDYA 29. YAŞINA YENİDEN DEDİ

29 yıldır sürdürmekte olduğumuz yayıncılığı Türkiye’de, yayıncılıkta tek sesli dönemin sona ermesiyle, özel radyo ve televizyonların döneminin başladığı yıllarda yayın hayatına başlayarak Hatay’da İlk’lere imza atan ‘MEGA MEDYA’ (Radyo, TV, Gazete) kuruluşunun 29. yılını kutlamanın gururunu yaşıyor…

‘Depremde Yıkılan Mega Medya Grubumuzla Yeniden Dedik’

Buruk bir yıl yaşadıklarını belirten Mega Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Uygun, “6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin acısını hep birlikte yaşadık. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Çay Mahallesinde bulunan Mega Medya Grubumuzun binası da bu depremde çökmüş ve tüm teçhizatlarımız kaybolmuş olsa da, Mega Medya Grubu olarak yeniden diyerek depremin hemen ardından vatandaşlarımıza doğru bilgi aktarımının yanı sıra, kurumlarımızla birlikte koordineli şekilde vatandaşlarımıza yardımlara koştuk. Depremin ardından devletimizin tüm kurumları seferber olarak çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürmektedir. Mega Medya Grubu olarak yeniden diyerek tüm ekibimizle birlikte sahada olarak, çalışmalarımızı sürdürdük ve sürdürmeye devam ediyoruz. Bu manada tüm Mega Medya Grubu ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mega Medya Grubu Yeni Yerinde

Yıkıcı deprem felaketinin ardından yeni yerinde çalışmalarına devam ettiklerini belirten Mega Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Uygun, 29 yıl önce, o günün zor koşullarında İskenderun’un gözü kulağı olma iddiasıyla yayın hayatına başlayan MEGA MEDYA GRUBU; Bugün, Bünyesinde MEGA TV, MEGA RADYO, MEGA HABER Gazetesi, www.megamedya.org, www.hataybasin.com haber portalları, www.megatviskenderun.com ve www.megaradyoiskenderun.com ile Mega Medya Grubu Facebook sosyal medya mecraları üzerinden görsel, işitsel ve yazılı yayınlarıyla Basın Yayın ilkelerinden ödün vermeden Ulusal ve yerel medya kulvarında öncü ve güçlü bir şekilde yayın hayatına devam ettiklerini söyledi.

‘Bu Zorlu Süreçteki Tüm Destekçilerimize Teşekkür Ediyoruz’

MEGA MEDYA’nın 29. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan yönetim kurulu başkanı Sabahattin Uygun, bugün olduğu gibi zorlu ve bir o kadar da meşakkatli günleri kaleme alarak şöyle konuştu; “Kurulduğumuz 26 Temmuz 1994 tarihinden bu yana Medya sektöründe hizmet veren yayın kuruluşlarımız, Basın ahlak ve ilkeleri çerçevesinde, kamu yararı ve kişisel haklara saygılı, Vatan, Bayrak ve Cumhuriyet değerlerimize bağlı, tarafsız ve ilkeli yayınlarıyla bölgemiz halkının vazgeçilmezi olmuştur. 29 yıl önce faaliyet göstermeye başladığımız meşakkatli basın yolunda, zor şartlara rağmen, özveriyle çalışan deneyimli, kaliteli, saygın ekibimizle birlikte, halkın gündemini saptayan ve daima bölge halkının yanında duran yayıncılık anlayışımızla, toplumun her kesiminin güvenini kazanmış olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. MEGA MEDYA GRUBU olarak Demokrasi mücadelesi ve toplumun doğru bilgilendirilmesinde önemli bir misyon üstlenmiş olmanın bilinciyle hareket ediyoruz. Yıkıcı depremin ardından yıkılan Mega Medya Plazamızın tüm ekipmanlarını bu zorlu günlerde yeniden toparlayacağız. Yeni Yayın dönemine yetiştirmek gayreti ile olanaklar elverdiğince tekrar yatırımlara bu zorlu günlerde de devam edeceğiz. Cumhuriyetinin ve halkımızın çıkarları doğrultusunda, pozitif yayıncılık anlayışımızla, ülkemizin çağdaş çizgisinden sapmadan doğru ve etkili bir güç olma anlayışımızla toplumu aydınlatmaya, halkın nabzını tutmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Mega Medya Grubu adına öncelikle bizlere güç veren, sahip çıkan tüm takipçilerimize, bugüne kadar emeği, desteği ve katkısı olan herkese teşekkür ederiz”

‘Semir Yazıcı’yı Asla Unutmadık’

Uygun, “İki yıl önce Covid-19 salgınında kaybettiğimiz ve acısını ilk günkü gibi yaşadığımız, kurumumuzun bugünlere gelmesinde büyük emeği olan Merhum Genel Müdürümüz Semir Yazıcı’yı da rahmetle anıyoruz. Semir Yazıcı’yı asla unutmadık. Ruhu Şad Olsun” diyerek sözlerini tamamladı. 
Yorum Gönder