‘Milletimiz Kahramanlık Destanı Yazdı’

21 Temmuz 2016 Perşembe 16:42
Bu haber 1192 kez okundu

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, gündemdeki gelişmeler ile ilgili basın toplantısı düzenledi. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Millî İrade'yi hiçe sayarak demokrasiyi kesintiye uğratmak isteyen başarısız darbe girişimini bir kez daha kınadı.

‘Milletimiz Kahramanlık Destanı Yazdı'
Başkan Seyfi Dingil, belediye brifing salonunda düzenlediği basın toplantısında herkesi cuntacılara karşı birlik ve beraberlik olmaya davet etti.

Başkan Seyfi Dingil:

‘Herkesi Birlik ve Beraberlik Olmaya Davet Ediyorum’

Darbecilerin, milletimizin sergilediği kahramanca direniş sonucu bu hain emellerine ulaşamadıklarını ifade eden Başkan Seyfi Dingil; “TSK içinde Fethullahçı Terör Örgütü'ne bağlı bir grup asker tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe milletimizin sergilediği birlik ve beraberlik ile kahramanca direniş sayesinde başarısız oldu. Ülkemizin bölgesinde söz sahibi bir ülke olmasını istemeyen ve kendi çıkarlarına alet etmek isteyen TSK içindeki Fethullahçı Terör Örgütü mensubu bir grup demokrasimize, halkımızın birlik ve beraberliğine, en önemlisi de milli iradeye kast ederek bir darbe girişiminde bulunmuştur” dedi.

Vatan Hainleri Hüsrana Uğradı

Başkan Seyfi Dingil, Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu belirterek,” Bilinmeledir ki, Türkiye büyük bir ülkedir. Cumhurun Başkanı ve Başkomutanımız ile meşru seçimlerle iş başına gelmiş, milli iradenin temsilcisi olan Hükümetimiz hain emellerle gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimine milletimizin de sonsuz desteğiyle büyük bir direniş göstermiştir. Gösterilen bu kahramanca direnişle Milli İrade'nin iktidarı korunmuş ve iktidarı gasp etmek isteyen vatan hainleri hüsrana uğramıştır. “diye konuştu.

Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor

Gazetecilerin sorularınıda yanıtlayan Başkan Seyfi Dingil, “İskenderun’da bizler ilk andan itibaren meydanları boş bırakmadık. Birlik ve beraberlik içesinde olduk. Ülkemiz için, milletimiz için, demokrasimiz için gece gündüz sokaklarda uyumadık. Belediye araçlarımızı askeri birliklerin önüne sevk ettik. Anıt alanında demokrasi nöbetini tutmaya devam ediyor. Ben bu meydana sanayicilerimizi, işadamlarımızı, odalarımızı kısacası toplumun her kesimini davet ediyorum. Başka Türkiye yok.” dedi.

Valilik ile Koordineli Çalışıyoruz

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ayrıca, “Hatay Valiliğimiz kentteki bazı özel okul, etüt merkezi, yurt ve kurumlarda, kurumlara ait resmi evrakların yakılarak imha edildiği bilgisi üzerine, ilgili binalara giriş çıkışları yasakladı. Bizlerde buraları mühürledik. Devlete millete ihanet edenlerin her zaman karşısında olduk olmaya devam edeceğiz. İncelemeler devam ediyor. Belediyemizde ise yaptığımız araştırmada FETÖ mensubu kimse bulunmadı.” diye konuştu.

Yorum Gönder