‘Milyonfest Arsuz’ Sona Erdi

29 Temmuz 2019 Pazartesi 17:13
Bu haber 98 kez okundu

Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz Belediyesi’nin katkılarıyla, Milyon Yapım tarafından gerçekleştirilen on binlerce katılımcıyı Arsuz’da gündüz deniz, kum ve güneşle, akşamları müzik ve eğlenceyle buluşturan ‘Mİlyonfest Arsuz’ sona erdi.

‘Milyonfest Arsuz' Sona Erdi
Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz Belediyesi’nin katkılarıyla, Milyon Yapım tarafından gerçekleştirilen on binlerce katılımcıyı Arsuz’da gündüz deniz, kum ve güneşle, akşamları müzik ve eğlenceyle buluşturan ‘Mİlyonfest Arsuz’ sona erdi.

Milyon Yapımın organize ettiği, Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz Belediyesi’nin katkıda bulunduğu festivalde günde 7, toplamda 28 sanatçı sahne aldı. Hatay’da ilk kez gerçekleştirilen unutulmaz bir festival şölenine ev sahipliği yaptı. Arsuz Gözcüler Plajında, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen on binlerce insanın,7000 kampçının ve Arsuz halkının katılımıyla gerçekleşen festival 4 gün sürdü. Şebnem Ferah, Duman, Athena, Cem Adrian, Mor ve Ötesi,Selda Bağcan, Emre Aydın  başta olmak üzere festivalde günde 7, toplamda 28 sanatçı sahne aldı.

Arsuz Gözcüler Plajında ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen on binlerce insanın ve Arsuz halkının katılımıyla gerçekleşen Milyonfest Arsuz, son gününde yine birbirinden başarılı sanatçıların sahne almasıyla sona erdi. 4 gün süren festival için gelen on binlerce insan, Arsuz’dan mutlu ayrıldı. İlçede bu tür organizasyonların olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren ve Selda Bağcan konserinden önce Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile birlikte sahneye çıkan Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “ Arsuz bildiğiniz gibi çalışkan insanları, verimli topraklarıyla, şu gördüğünüz sahiliyle, tarihi güzellikleriyle, sizin gibi güzel insanlarıyla tanınan bir turizm kentidir. Türkiye’de sayılı yerlerde yapılan Milyonfest var. Onun arkasında hem sanatçı hem de iyi bir organizatör olan Umut Kuzey var. Gelen misafirlerimizin memnun kalması bize bu festivalin her yıl burada yapılması gerektiği mesajını verdi. Bundan sonraki yıllarda yine bu festivalleri şehrimizde gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz, ” şeklinde konuştu.

Turizmin başkentine, doğa ve güzellikler şehri, medeniyetler şehri, festivaller şehri Arsuz’a hoş geldiniz, diyerek konuşmasına başlayan Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, “ 4 gün boyunca birbirinden güzel sanatçılar, birbirinden değerli parçalarla bizlerle birlikte oldular. Milyonfest’i ilçemize kazandıran sevgili Umut Kuzey ve Milyon Yapım’a, Belediye Başkanımıza, emeği geçen tüm arkadaşlarımıza buradan çok teşekkür ediyorum. Biz bu kalabalıktan başkanımla şu mesajı aldık; Bundan sonra milyon fest her yıl burada olsun. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum,” ifadelerini kullandı.

Tarihi, turizmi, denizi ve kültürel değerleri ile ön plana çıkan Arsuz bu festivalle  ‘Festivaller Şehri Arsuz ‘ sloganının hakkını verdi.

Yorum Gönder