‘NDA Yapı Center’ Hizmete Girdi

29 Eylül 2023 Cuma 17:30
Bu haber 190 kez okundu

NDA Yapı Center, Arsuz Karaağaç 20 Metrelik yol üzerinde Sedef Sitesi yanında hizmete girdi.

‘NDA Yapı Center' Hizmete Girdi

NDA Yapı Center, Arsuz Karaağaç 20 Metrelik yol üzerinde Sedef Sitesi yanında hizmete girdi. Güler İnşaat Kurucusu Jeoloji Mühendisi Merhum İlhan Güler'in kızı yıllardır İsdemir'de Endüstri Mühendisi olarak çalışan Nida Güler, baba mesleği olan inşaat sektörüne geçiş yaptı. Annesi Sınıf Öğretmeni Beyhan Güler, İkiz kardeşleri İnşaat Mühendisi Hakan Güler ile Mimar Yahya Gökhan Güler'in teşvikiyle baba mesleğine geçiş yapan Endüstri Mühendisi Nida Güler, yaptığı konuşmada katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti ve bölge halkına hizmet edeceği için de mutlu olduğunu söyledi.

Yoğun katılımla gerçekleşen açılışa Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Emin Ünalan, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, İTSO Başkanı Levent Yılmaz, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Arsuz İlçe Tarım Müdürü Serkan Yılmaz, İskenderun Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mustafa Düzen ve daha çok sayıda davetli katıldı. Vitrifiye ürünlerinin ağırlıklı olarak satışa sunulduğu NDA Yapı Center'da, dekorasyon işleri başta olmak üzere bir çok alanda hizmet verilecek.

Nida Güler'in işletmeciliğini yaptığı NDA Yapı Center'ın açılışında konuşan Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, deprem felaketinin ardından hızla toparlanma sürecine giren ilçenin bir çok sektöre ev sahipliği yapmaya başladığını belirterek, Arsuz'da yaşanan ticari hareketliliğin nüfus artışına da yansıdığını söyledi ve NDA Yapı Center İşletmecisi Endüstri Mühendisi Nida Güler'e yeni bir işyeri kazandırdığı için teşekkür etti.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da, İskenderun ile Arsuz'un iç içe girmiş iki kardeş ilçe olduğuna vurgu yaparak, ekonomide ve sosyal hayattaki hareketliliğin memnuniyet verici olduğuna dikkat çekti. Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, onbinlerce insanımızı kaybettiğimiz 6 Şubat deprem felaketinin ardından toparlanma sürecinde aldığı cesur kararlardan bahsederken, hayata dönüş için tüm esnaflara işyerlerini açmaları konusunda çağrıda bulunduğunu söyledi. Açılışta kurban kesilirken dualar edildi ve ardından kurdele kesildi.


Yorum Gönder