‘Osteopati Ağrılara Son Veriyor’

20 Temmuz 2020 Pazartesi 17:01
Bu haber 270 kez okundu

Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ Programının canlı yayın konuğu olan Fizyoterapist Osteopat Mehmet Ali Yılmaz, fizyoterapi ve osteopati hakkında önemli bilgiler verdi.

‘Osteopati Ağrılara Son Veriyor'
Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ Programının canlı yayın konuğu olan Fizyoterapist Osteopat Mehmet Ali Yılmaz, fizyoterapi ve osteopati hakkında önemli bilgiler verdi.

İskenderun Özel gelişim hastanesinde Fizyoterapist ve Osteopat olarak görev yapan Mehmet Ali Yılmaz, Fizyoterapi, Osteopati tedavisi, Osteopatinin kullanıldığı alanlar ve faydaları hakkında önemli bilgileri paylaşırken Mega FM dinleyicilerine önemli tavsiyelerde bulundu.

Osteopati’nin elle uygulanan tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olduğunu ve özellikle ağrılarda uygulandığını belirten Mehmet Ali Yılmaz; “Osteopati de ağrının kaynağı tespit edilerek sorun giderilmeye çalışılır. Osteopat vücuttaki yumuşak dokularda gerginlik artışlarını ve ona bağlı eklem fonksiyon bozukluklarını tespit eder. Rahatsız olan eklemi yeniden dengeleyerek iyileşmesini sağlar. Yani sadece semptomatik değil, sebebe yönelik tedavi eder. Ağrıya veya fonksiyon bozukluklarına yol açan sinir işlevini engelleyen zinciri ortadan kaldırmak ve yeniden kas-iskelet hareket koordinasyonu sağlamak suretiyle osteopatik rahatsızlıkları oluşturan nedenleri ortadan kaldırır. Osteopati; Hareket, fonksiyon, yürüme, denge ve koordinasyon bozukluklarında, sinirsel gerginlikler, stres, gevşeyememe, kronik yorgunluk, uyku sorunlarında, bel, boyun, sırt ağrıları, ense, sırt ve bel adale sorunlarında, migren ve gerilim tipi baş ağrılarında, skolyoz, kifoz gibi postür bozukluklarında, ameliyat sonrası ağrı ve yapışıklıkların giderilmesinde destekleyici tedavi yöntemidir. Spor yaralanmalarında, Hormon bozukluklarının tedavisinde, Kabızlık, ishal, idrar kaçırma, hazımsızlık, gaz, karın ağrısı ve hazım organlarının fonksiyon bozukluklarında, bebeklerde yutkunma, kusma, kafa şekil bozukluğunda, alerjik ve kronik hastalıklar, akut ağrılar, romatizmal hastalıklarda destekleyici tedavi olarak kullanılabilir.” dedi.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ söyleşi programı, FM bandı 97,7 frekansının yanı sıra www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden ve Mega Medya Grubu Facebook hesabından eşzamanlı canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Koordinatörü Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Mustafa Mert ve Şirvan Selçuk yönetti. 
Yorum Gönder