Öz Çelik İş İskenderun Şubesi Yeni Binasına Kavuştu

12 Kasım 2020 Perşembe 15:53
Bu haber 759 kez okundu

Öz Çelik İş İskenderun Şube Yönetimi, yeni binasına kavuştu. Uzun yıllar eski elverişsiz binada hizmet veren Özçelik İş Sendikası İskenderun Şubesi, bir süredir devam eden inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla yeni binasına kavuştu.

Öz Çelik İş İskenderun Şubesi Yeni Binasına Kavuştu

Öz Çelik İş İskenderun Şube Yönetimi, yeni binasına kavuştu. Uzun yıllar eski elverişsiz binada hizmet veren Özçelik İş Sendikası İskenderun Şubesi, bir süredir devam eden inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla yeni binasına kavuştu.

Yeni binalarını basın mensuplarına gururla tanıtan Öz Çelik İş İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, yeni yerlerinde hizmet edecek olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederken sendikacılığın binada değil sahada yapıldığının da altını çizdi.

Binanın her katını, her odasını basın mensuplarıyla gezen Güngör, toplantı salonunda da bir takım açıklamalarda bulundu.

Yeni binada her şeyi düşündüklerini kaydeden Güngör; “Yeni binamızda bölgemizin ve ülkemizin değeri olan Özçelik İş Sendikasını temsil edeceğiz. Bu binanın yapımında emeği geçen genel başkanıma, genel merkez yöneticilerime, şube yöneticilerime, daha da önemlisi emekçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Öz Çelik İş Sendikası bu ülke için bir değerdir. Kimsenin arka bahçesi olmadığımızı daha önce söylemiştim tekrar söylüyorum. Kaldı ki yönetimdeki arkadaşlarımızın kimliklerine baktığınızda çok sesliliğin, farklı görüşlerin bir araya gelmesi bir tesadüf değil bir başarıdır. Bu makam sizlerin makamı, İskenderun’un hizmetinde! Sizlere bir telefon kadar yakınız. Sizlere de teşekkür ediyorum. Haberlerimizi günü gününe yaptığınız, yaptığımız hizmetleri topluma anlattığınız için minnettarım” şeklinde konuştu.

Bölgede, metal sektöründe 15 bin çalışan olduğunu ve bunların 5-6 bin kadarının sendikalı olduğunu hatırlatan Güngör; “Önceliğimiz her zaman masa başında anlaşmaktır. Ancak işçinin hakkını yedirmeyiz. Sabrettik, yeni binamıza kavuştuk. Sendikacılığın binalarda değil sahalarda yapıldığını biliyoruz ve bu şekilde hareket ediyoruz. Hedefe kilitlenen bir yönetim var” dedi.

Torba yasada yer alan iki maddenin geri çekilmesinin sevindirici olduğunu aktaran Güngör, “İki maddeden bir tanesi, 25 yaş altı ve 50 yaş üstü süreli çalışma modeliydi. Bu bizi çok kaygılandırıyordu. Hak İş’in girişimleri, üç konfederasyon DİSK, Türk İş ve Hak İş’in ortak eylemleriyle, sizlerin de katkılarıyla dün itibariyle gelen müjdeli haber, şu an için bu maddeler torba yasasından geri çekildi. Konfederasyonların ortak hareket etmesi, gelecek adına, emekçi adına bizleri mutlu etti. Bu konuda emeği geçen tüm sendikacı arkadaşlarıma, basın mensuplarını tebrik ediyorum, inşallah bir daha önümüze getirmezler” diye konuştu.

Hak İş Konfederasyonu Genel Başkanı Yunus Değirmenci de görüntülü bağlanarak basın mensuplarına emeklerinden ötürü teşekkürlerini iletti.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rızkullah Terbiyeli ve Hatay Gazeteciler Cemiyeti Sabriye Sönmez de birer konuşma yaparak, yeni yerlerinin Öz Çelik İş Sendikası İskenderun Şubesine hayırlı olmasını temenni ettiler.

Yorum Gönder