Prof. Dr. Tahsin TURUNÇ Mega Radyo’da Konuştu

06 Aralık 2019 Cuma 17:00
Bu haber 59 kez okundu

Her Perşembe sabahı Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta üroloji ile hastalıklar ve tedavileri konuşuldu.

Prof. Dr. Tahsin TURUNÇ Mega Radyo'da Konuştu
Her Perşembe sabahı Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta üroloji ile hastalıklar ve tedavileri konuşuldu. Programın canlı yayın konuğu İskenderun Özel Gelişim Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tahsin Turunç üroloji ile ilgili önemli bilgileri paylaştı.

Kentin tek radyosu Mega Radyo’da, Perşembe sabahları yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ adlı, sağlık temalı söyleşi programı hız kesmeden devam ediyor. Sadece sağlık konularının konuşulduğu söyleşi programının yapımı ve moderatörlüğünü Mega Medya Grubu Genel Müdürü Semir Yazıcı gerçekleştiriyor.

Özel Gelişim Hastanesinin başarılı hekimlerinden Prof. Dr. Tahsin Turunç prostat, büyümesi, prostat kanseri, prostat kanserinin tanısı ve tedavisi, kısırlık, iktidarsızlık, mesane kanseri, varikosel, idrar kaçırma ve idrar yollarında görülen taş hastalıklarından bahsederek, bu tür hastalıklardan korunma yollarını anlattı.

Özel Gelişim Hastanesi olarak vermiş oldukları hizmetlerden bahseden Prof. Dr. Tahsin Turunç, gelişen teknolojiyle birlikte prostat hastalıklarının tanı ve tedavisinde ilerleme sağlandığını anlattı. 40 yaşından sonra şikayeti olmaksızın her erkeğin ürolojik muayeneden geçmesinin doğru olacağını belirterek, “Kadın ve erkeklerin idrar kaçırma, cinsel sorunlar karşısında çekinmeden hekimlerine başvurmalarını, yılda en az bir kez kontrol ve muayenelerini aksatmamalarını önerdi.

Samimi sohbet ortamında gerçekleşen programda deneyimli Gazeteci, usta radyocu Semir Yazıcı’nın sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Tahsin Turunç;  “İdrar yapmaya başlama güçlüğü veya yapamama, az miktarda ve kesik kesik idrar yapma, geceleri sık idrara çıkma ihtiyacı duyulması, sertleşmede  güçlük veya ağrı,  idrar ya da menide kan görülmesi gibi şikâyetleri olan kişilerin derhal bir üroloğa görünmesi gerekir” dedi.

Gelişim hastanesinin katkılarıyla Hafta içi Perşembe sabahları saat 09.00’dan itibaren Mega Radyo stüdyosundan canlı olarak yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programı, dinleyicilerden yoğun ilgi görüyor. Yoğun ilgi gören programın sonunda telefonla radyo’yu arayan dinleyenlerin isteği üzerine aynı gün saat 16:30’da yeniden paket yayın olarak tekrar edildi.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan “Sağlıkta Gelişim” söyleşi programı, FM bandı 97.7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Müdürü Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Mustafa Mert ve Şirvan Selçuk yönetti.

Yorum Gönder