Turizm Pandemiye Odaklandı!

05 Haziran 2020 Cuma 18:11
Bu haber 495 kez okundu

JJ Turizm Seyahat şirketi Yöneticisi Dilara Özkaya, Mega Radyo’da yayınlanan, ‘Semir Yazıcı ile Panorama’ programının canlı yayın konuğu oldu.

Turizm Pandemiye Odaklandı!
JJ Turizm Seyahat şirketi Yöneticisi Dilara Özkaya, Mega Radyo’da yayınlanan, ‘Semir Yazıcı ile Panorama’ programının canlı yayın konuğu oldu. Dilara Özkaya, ‘Dünya’yı etkileyen Pandemi, turizm sektörünü, dünya turizmini nasıl etkiledi? Karşılaşılan zorluk ve sorunlar? Zor sürecin yönetimi, Yeni tedbirler? Covid-19 sonrası seyahatler ve konaklamalarda yaşanacak değişimler?’ gibi Pandemi sürecinin sektöre yansımaları noktasında önemli bilgiler paylaştı. “Turizm sektörü yeni normalleşme şartlarına odaklandı” dedi.
Vatandaşlardan yoğun ilgi gören söyleşi programında deneyimli gazeteci, usta radyocu Semir Yazıcı’nın sorularını cevaplayan JJ Turizm Seyahat Yöneticisi Dilara Özkaya, “Turizm sektörü ve seyahat endüstrisi tarihte eşi görülmemiş bir süreçten geçiyor. Krizde en sert darbeyi alan turizm firmaları hayatta kalma savaşı veriyorlar.” dedi.
Turizmde hareketliliğin başlamasıyla dikkat çekici değişimlerin ön plana çıkacağını belirten Dilara Özkaya, “Artık seyahat etmek isteyen her vatandaşımızın bir HES (Hayat Eve Sığar) kodu olacak. Bu kod, e-devlet kanalıyla temin edilebilecek. Pandeminin ardından tatilciler ve seyahat severler bir dönem boyunca seyahat tercihleri hakkında daha titiz davranacaklar. Coronavirus salgınından daha az etkilenen destinasyonlar turizmde daha hızlı bir şekilde toparlanma sürecine girecek. İzolasyon sürecinin uzaması halinde bisiklet, trekking ve yürüyüş gibi outdoor etkinliklere ve doğa turizmine yönelik talep artacak. Salgın sonrasında artan seyahat isteklerine rağmen insanların bir süre seyahat konusunda temkinli davranacakları öngörülüyor. Pandemi sonrasında rezervasyon iptallerini, geri ödemeleri ve tatil ertelemelerini en sağlıklı şekilde yürüten firmalar prestij kazanacak. Daha çok tercih edilecek. Tüketicilerin önemli bir kısmında seyahat sigortalarına ve diğer seyahat garantilerine yönelik bilinç ve talepleri artacak. Turizmde ilk hareketlenmenin iç turizm ile başlayacağı öngörülüyor. İnsanlar yine farklı yerler görmek isteyecek, deniz tatili yapmak isteyecekler, eğlenecekler fakat turizmcilerin bunları sunuş tarzında önemli değişiklikler yaşanacak. Gelecek dönemde ziyaretçilerinin güvenliğinin yanı sıra sağlığını ve tüm tesislerde hijyen kontrolünü sağlayan destinasyonlar önem kazanacak” diyerek sözlerini tamamladı. 
Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan, oldukça yüksek oranda ilgi gören ‘Semir Yazıcı ile Panaroma’ programı, FM bandı 97,7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden, ayrıca Facebook sosyal medya hesabı üzerinden de görsel, canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Mustafa Mert ve Şirvan Selçuk yönetti.                          

Yorum Gönder