Türkiye Sınırında Hastane Bahçesine İHA Düştü

20 Şubat 2016 Cumartesi 17:29
Bu haber 991 kez okundu

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'nin Güveççi Mahallesi'nin karşısındaki Suriye'nin Ayn al Bayda Köyü'ndeki bir hastanenin bahçesine İnsansız Hava Aracı düştü.

Türkiye Sınırında Hastane Bahçesine İHA Düştü

 Hatay'ın Yayladağı İlçesi'nin Güveççi Mahallesi'nin karşısındaki Suriye'nin Ayn al Bayda Köyü'ndeki bir hastanenin bahçesine İnsansız Hava Aracı (İHA) düştü. Düşen uçağınRusya'ya mı yoksa Suriye'ye mi ait olduğunun belirlenemediğini belirten yerel kaynaklar, İHA'nın bölgede sürekli keşif yaparak fotoğraf ve görüntü çektiğini kaydetti.

YARALILAR OLABİLİR

Sınırın sıfır noktasındaki Güveççi Mahallesi'ne yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta olan muhaliflerin kontrolündeki Lazkiye'ye bağlı Ayn al Bayda Köyü'ne saat 17.00 sıralarında İHA düştü. Suriyeli yerel kaynaklar İHA'nın hastanenin bahçesine düştüğünü ve yaralıların olabileceğini bildirdi.

RUSYA'NIN MI SURİYE'NİN Mİ?

Rus saldırısından kaçan Bayırbucak Türkmenlerinden kaçan 3 bin ailenin de çadırlarda yaşam sürdüğü köyde düşen uçağın Rusya'ya mı yoksa Suriye'ye mi ait olduğunu belirlenemediğini belirten yerel kaynaklar, İHA'nın bölgede sürekli keşif yaparak fotoğraf ve görüntü çektiğini kaydetti

Yorum Gönder