Vali Doğan’dan 15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz 2021 Perşembe 15:23
Bu haber 27 kez okundu

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda hiçbir gücün halkın iradesinin, devletine, ülkesine ve demokrasisine bağlılığının üstünde olamayacağını söyledi.

Vali Doğan'dan 15 Temmuz Mesajı

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda hiçbir gücün halkın iradesinin, devletine, ülkesine ve demokrasisine bağlılığının üstünde olamayacağını söyledi.

15 Temmuz şehitleri olmak üzere geçmişten günümüze vatan uğruna canını feda eden aziz şehitleri rahmetle, kahraman gazileri minnetle yâd eden Vali Doğan, “15 Temmuz darbe girişimini fiilen yürütenleri, arka planda onları yönetenleri, darbecilere destek olanları asla unutmadık, unutmayacağız” dedi.

‘Milli Birlik ve Beraberliğimiz Daim Olsun’

Vali Doğan mesajında, “Türk milleti, tarih boyunca birçok badireler atlatmış, zorlu mücadelelerde büyük zaferler kazanmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletimizin özverisiyle, son olarak 15 Temmuz 2016 günü FETÖ’ye bağlı vatan hainlerinin darbe teşebbüsüne şahit olmuş ve darbe kalkışması karşısında da unutulmaz bir destan yazılmıştır.

Ülkemizin en mühim kadrolarına sızan fetö ihanet şebekesini “Şanlı Türk Halkı” 15 Temmuz 2016 gecesi canı pahasına tarihin tozlu sayfalarına gömmesini bilmiştir. Binlerce yıllık tarihi geçmişinden aldığı sorumluluk bilinciyle ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile FETÖ denilen bu terör örgütünü hüsrana uğratmıştır.


Tarihin her döneminde olduğu gibi, bundan sonrada tek yürek olmayı başarmak, bu ülkenin vatandaşları olarak vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, devletimize sahip çıkmak zorundayız. Bu nedenle darbe girişimini fiilen yürütenleri, arka planda onları yönetenleri, darbecilere destek olanları asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu düşüncelerle, milli birlik ve beraberliğimizin daim olması ve ülkemizin bir daha böyle ihanetlerle karşılaşmaması dileğiyle, bu kalkışmaları boşa çıkaran aziz milletimize şükranlarımı sunuyor, başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere geçmişten günümüze vatan uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorum Gönder