Yılmaz Bahadır Amaç Anaokulu Açıldı

03 Aralık 2019 Salı 12:44
Bu haber 175 kez okundu

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Dörtyol İlçesindeki Yılmaz Bahadır Amaç Anaokulu’nun açılışını yaptı.

Yılmaz Bahadır Amaç Anaokulu Açıldı
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Dörtyol İlçesindeki Yılmaz Bahadır Amaç Anaokulu’nun açılışını yaptı. Dörtyol ilçesi Kuzuculu Mahallesi’nde gerçekleşen açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Karasu konuşmasında,  “Sayın Valim protokolün değerli üyeleri kıymetli velilerimiz değerli öğrenciler Yılmaz Bahadır Amaç Anaokulu açılış törenimize hoş geldiniz. Sayın Valim, okulumuz 2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden Dörtyol İlk Kurşun Anaokulu ismiyle, mülkiyeti hazineye ait olan 2072 metrekare parsel üzerine 29 Kasım 2018 tarihinde yapılarak eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır. Söz konusu okulumuz zemin artı bir kat olmak üzere 6 derslik şeklinde düzenlenmiştir. Okul için hayırseverlerimiz tarafından 620 bin Türk Lirası bağışlanmış ve okulumuzun adı Yılmaz Bahadır Amaç Anaokulu olarak değiştirilmiştir. Okulumuz 2019-2020 eğitim öğretim yılında faaliyete başlamıştır. Kendilerine, okulumuza katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunar, saygılarımı arz ederim.” dedi.

Törende konuşan, 22. Dönem Hatay Milletvekili İsmail Soylu, derneğin kuruluşundan ve Bahadır ailesinin Dörtyol İlçesine gelişinden bahsedip başta Hatay Valisi Rahmi Doğan olmak üzere, milletvekillerine, hayırseverlere ve okulun yapımında emeği geçen, bağışta bulunan herkese teşekkür etti.

Yılmaz Bahadır Amaç Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı hayırsever Sayın Dr. Bahadır Amaç, acı kayıplarından dolayı bu süreçte yanlarında olan, bir an bile yalnız bırakmayan, desteklerini esirgemeyen belediyelere, kurum ve kuruluşlara teşekkür edip Yılmaz Amaç’ın anısını yaşatmak adına bu okulu açma sürecinde emeği geçen herkese “iyi ki varsınız ”dedi.

Vali Rahmi Doğan’ın konuşmasında, ”Değerli meslektaşım kıymetli Kilis Valisi Recep Soytürk, değerli Hatay Milletvekilim Hacı Bayram Türkoğlu, değerli meslektaşlarım, kıymetli belediye başkanlarım, kıymetli hanımefendiler beyefendiler, sevgili öğrenciler… Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Çok duygusal bir ortamda açılış yapıyor olmak elbette ki beni de etkiledi. Bu hadiseyi duyduğum da, biraz önce okul bahçesinden içeri girdiğimde de anne ve babanın ne kadar sevildiğini fark ettim. Haziruna baktığımda insanların gözlerinden ailenin ne kadar kutsal olduğunu, ne kadar sevildiğini, değer verildiğini de anladım. Ben anne ve babaya öncelikle başsağlığı diliyorum, Allah rahmet eylesin. Evladımız herkesi etkilemiş. Evladımızın güzelliğini, başarısını, gözlerinin içindeki o parıltıyı gören insanın etkilenmemesi mümkün değil. Allah gani gani rahmet etsin. Ecel. Takdir-i İlahi. İnsanlar doğuyor, büyüyor ve bir müddet sonra da ölüyor. Bir imtihan süreci. Ben inanıyorum ki bu değerli kardeşim bu dünyadaki imtihanı başarıyla geçmiş. İnşallah ahiretteki imtihanında da başarılı olacaktır diye düşünüyorum. Tabi eski Hatay Milletvekilimiz İsmail Bey, bize böyle bir teklifle geldiğinde ve olayın da kamuoyunu ciddi etkilediğini düşündüğümüzde biz de bu okula isminin verilmesine katkı sağladık. Okullarımız evlatlarımızı yetiştirdiğimiz, geleceğe hazırladığımız, bizim için çok kıymetli olan varlıklardır. O yüzden bu yuvalarda Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacak, Türkiye Cumhuriyetini büyütecek, güçlendirecek ve dünyadaki milletlerle yarıştıracak evlatların yetiştirildiği mekânlardır.

Çok güzel bir okul yapılmış. Sayın valim biraz önce ifade etti. Arsasını kaymakamken hazırladım demişti. Kendilerine de buradan şükranlarımı sunuyorum. Arsasıyla, bulunduğu lokasyonla, binasıyla, içerisindeki teçhizatla, donanımla çocuklarımızı geleceğe hazırlayacak bir mekân haline gelmiş. Açılışını birazdan yapacağız. Kardeşimizin ismiyle de inşallah ilelebet yaşayacaktır diye düşünüyorum. Buradan yetişecek çocuklarımızın milletimize devletimize hayırlı işler yapmasını temenni ediyorum.

Tabi eğitim çok önemli. Eğitimde AK Parti hükümetleri döneminde ciddi yatırımlar yapıldı. Donanımlar alındı. Ama eğitimde en önemli husus eğitimin kalitesidir. Bu okulumuzdan yetişecek çocukların bizim için ne kadar önemli olduğu ortada. Bu çocukları yetiştirecek olanlar da elbette ki öğretmenlerimizdir. En büyük yük öğretmenlerimize düşüyor. İnşallah bu ve buna benzer okullarda çok kaliteli, çok başarılı çocuklar yetişecek, bu çocuklar da bu devleti, bu milleti bu topraklarda ilelebet payidar kılacaktır diye düşünüyorum.

Ben tekrar anne ve babaya, sevenlerine başsağlığı diliyorum. İnşallah kardeşimiz ahirette Peygamber efendimizin (s.a.) yanı başında huzur içerisindedir.

Ben buraya teşrif eden tüm sevenlerine de tekrar hoş geldiniz diyor, okulumuzun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun duaları eşliğinde Vali Doğan, protokol üyeleri ile birlikte kurdele keserek Yılmaz Bahadır Amaç  Anaokulu’nun açılışını yaptı. Okul binasının gezilmesiyle tören sona erdi.

Açılış törenine Vali Rahmi Doğan’ın yanı sıra Kilis Valisi Recep Soytürk, Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, 22. Dönem Milletvekili İsmail Soylu, STK temsilcileri, merhumun ailesi, arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Gönder