‘Zafer Bayramı’mızın 99.Yıl Kutlu Olsun’

30 Ağustos 2021 Pazartesi 13:07
Bu haber 29 kez okundu

İskenderun Kaymakam’ı İskender Yönden 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir kutlama ve tebrik mesajı yayımladı.

‘Zafer Bayramı'mızın 99.Yıl Kutlu Olsun'

İskenderun Kaymakam’ı İskender Yönden 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir kutlama ve tebrik mesajı yayımladı. Kaymakam Yönden mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Tarihimizin en mühim dönüm noktalarından biri olmasının yanı sıra, necip milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu ve kahramanca mücadelenin sonucunda kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıldönümünü kutlamanın sonsuz heyecanı, kıvanç ve mutluluğunu canı gönülden yaşıyoruz.

30 Ağustos Zaferi, güzide ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen nifak devletlere karşı tüm imkânsızlıklar ve zorluklara rağmen, necip milletimizin sarsılmaz azmi, birlik ve beraberliği, iman ve itikadı ile vatanseverliği ve kahramanlığının sonucu kazanılmış destansı bir zaferdir.

Tüm tarihi evreler boyunca bağımsız yaşamayı ülkü edinmiş necip milletimiz, tarihinden aldığı gururu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Ya İstiklal Ya Ölüm' sözleriyle pekiştirerek onun komutasında ki kahraman ordumuzun gücü ve kabiliyetiyle 30 Ağustos tarihinde harikulade bir zafere imza atarak şanlı tarihimize altın harfler ile nakşedilmiştir.

Her türlü olumsuzluğa rağmen kazanılmış olan bu büyük zafer ile, milletimizin vatan sevgisi ve bağımsızlık ülküsü önünde hiçbir nifak fikirlerin durmayacağı da bütün dünyanın gözleri önüne serilmiştir.

Bin yıldır bu kutsal coğrafyada nice düşmanları yenmiş ve ihanet çeteleri çökertmiş olan yüce devletimiz ve necip milletimizin, elbette bölücü terör örgütlerinin ve onun maşası haline gelmiş paralel devlet yapılanmalarının da üstesinden geleceği de şüphesizdir.

Bunun için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış düşmanlarımızın karşısına tek vücut olarak çıkabilmektir.  "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet “ilkesi etrafında bütünleşebilen aziz milletimiz, içinde bulunduğumuz dönemde yaşadığımız iç ve dış tüm tehditleri de bertaraf edeceği aşikardır.

‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır’ dizesinde ifade edildiği gibi, bir gül bahçesine girer gibi toprağa düşen her bir şehidimiz, bu kutsal toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür.

Bu  duygu  ve  düşüncelerle;  Cumhuriyetimizin kurucusu  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ile necip milletimizin  selameti adına canlarını feda ederek şehadete irtikal eden aziz şehitlerimizi  rahmet  ve  şükranla  yâd ederken, şehadete şahitlik  eden  kahraman  gazilerimizi  de  minnet  ve  saygıyla  anıyor,  devletimizin ve milletimizin göz  bebeği olan TSK'nin kahraman  mensupları  ve  necip  milletimizin  30  Ağustos Zafer  Bayramı'nın  sene-i  devriyesi  dolayısıyla  tebrik  ediyor,  en derin  sevgilerimi,  saygılarımı ve selamlarımı sunuyorum.”

Yorum Gönder