Kitap Otağı Yayınevi Birinci Yaşını Kutladı

21 Ocak 2019 Pazartesi 14:30
Bu haber 46070 kez okundu

Hatay’ın ilk ve tek yayınevi olan Kitap Otağı Yayınevi İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda düzenlediği organizasyon ile birinci yaşını kutladı.

Kitap Otağı Yayınevi Birinci Yaşını Kutladı

 Hatay’ın ilk ve tek yayınevi olan Kitap Otağı Yayınevi İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda düzenlediği organizasyon ile birinci yaşını kutladı.

 Sunuculuğunu Akademisyen ve yazar olan Nevra Çağlayan’ın yaptığı programa Hatay Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ali Parlak, Hatay Şairler ve Yazarlar Derneği İskenderun Şube Başkanı Eşref Azgın Türkeri, yayınevinin yazarları, müzisyenler, ozanlar ve sanat sevdalısı kişiler katıldı.

 Yayınevinin imtiyaz sahibi olan M. Numan Alkaç “ Yayınevi bildiğiniz üzere 19 Ocak 2018 tarihinde kuruldu. Yayınevini kuruduğumuzda senelik olarak basmayı hedeflediğimiz kitap sayısı 15’ti. Biz hedeflediğimiz bu rakamın üzerine çıkarak bu sene toplam 22 adet kitap bastık. Ayrıca şubat ayı sonunda hizmetinize girecek olan 14 adet daha kitabımız var. Yazarla iş arkadaşı değil de daha çok aile olduk. Kendi adıma ben bu kadarını beklemiyordum. Babam Aşir Alkaç var olsun sağ olsun her şeyi onun sayesinde yaptım. Kendisine çok teşekkür ederim.” dedi.

 Hatay Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ali Parlak Hatay’da bir yayınevi eksikliğinin hissedildiğini ve bu eksikliğin Kitap Otağı yayınevi ile giderildiğini dile getirdi ve yayınevinin imtiyaz sahibi Numan Alkaç ve Genel Yayın yönetmeni Aşir Alkaç’a teşekkür etti.

 Hatay Şairler ve Yazarlar Derneği İskenderun Şube Başkanı Eşref Azgın Türkeri ise yayınevinin kuruluş tarihinde raflarda yerini alan Deli Sevdası isimli şiir kitabına ismini veren Deli Sevdası isimli şiirini seslendirdi.

 Yazarlar arasında iki isim sanat sevdalısı insanların dikkatini çekti. Bunlardan bir tanesi %96 görme engelli olan ve iki kitap çıkartan engelin aslında vücutta değil zihinde ve fikirde olduğunu gösteren Fatma Nur Benli diğeri ise küçük yaşta evlendirilmeye zorlanan kız çocuklarının yaşadıklarına dikkat çekmek için 50 yaşından sonra okuma yazma öğrenen genç yazarlara örnek olan “Okuma yazmanın yaşı yoktur.” cümlesinin vücut bulmuş hali olan Hatice Yakut Alkan oldu.

 Programda yayınevini şairleri kendi şiirlerini seslendirip dinleyici ile buluştururken, çeşitli sanatçılar da müziklerini icra ederek dinleyicilere keyifli anlar yaşattır.

Program bitiminde Genel Yayın Yönetmeni Aşir Alkaç yazarlara ve sanatçılara teşekkür belgelerini iletti ve ardından toplu fotoğraf çekildi.

 Program sonrasında ise okuyucular yazarlarına kitaplarını imzalattılar.

Yorum Gönder