Uygun:Amacımız bölge turizmini canlandırmak

24 Şubat 2016 Çarşamba 15:17
Bu haber 1791 kez okundu

İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, bölge turizminin canlandırılması konusunda herkesin ortak akılla hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Uygun:Amacımız bölge turizmini canlandırmak
Foto galeriye git

 İskenderun Turizm Derneği aylık olağan istişare toplantısını Beyazıt Otel’de gerçekleştirdi.

Düzenlenen toplantı öncesinde bir konuşma yapan Uygun, son günlerde artan terör olaylarını kınayarak,”Terör olayını şiddetle kınıyoruz. Devletimiz güçlüdür. Terörün üstesinde gelecektir. Bu millet birlik ve beraberliğini bozmayacaktır. Bizler turizmciler olacak her zaman istişare halinde halindeyiz. Her ay bir arkadaşımızın tesisinde bir araya gelerek sektörün sorunlarını konuşuyor çözüm yolları arıyoruz. Amacımız bölge turizmini canlandırmak” dedi.

Hatay’ın sınırında yaşanan olumsuz gelişmelerin sektörü olumsuz etkilediğini ifade eden Uygun şöyle konuştu:

“Umuyoruz ki Suriye’deki gelişmeler bir an önce son bulur. Ben buradan bu yeni oteli kentimize kazandıran işadamı Muzaffer Beyazıt ‘a hayırlı olsun diyorum. Genel müdür Kazım Arıkan’a başarılar diliyorum. Bu ortamda yatırım yapan işadamlarımıza her zaman destek olmaya hazırız. İlerleyen günlerde Ankara’da bazı bakanlıklarda ziyaretlerimiz olacak. Bu ziyaretlerde bölge milletvekillerine ve ilgili yerlere sektörün taleplerini ve sorunlarını ileteceğiz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından ilimizin sahip olduğu tarihi turistik ve kültürel değerlerin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması ile ilgili olarak da görüşmeler yapıldı.

 

 

 

Yorum Gönder