Mega Radyo’da Fizik Tedavi Konuşuldu

12 Mayıs 2020 Salı 16:36
Bu haber 344 kez okundu

Perşembe sabahları Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta fizik tedavi ile ilgili konular konuşuldu.

Mega Radyo'da Fizik Tedavi Konuşuldu

Perşembe sabahları Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta fizik tedavi ile ilgili konular konuşuldu. Mega Medya genel yayın yönetmeni Semir Yazıcı’nın sunduğu Programın canlı yayın konuğu, Özel Gelişim Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mahmut Aslan, fizik tedavi ve rehabilitasyon branşında yapılan uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler paylaştı, radyo dinleyenlerine önemli mesajlar verdi.

Özel Gelişim Hastanesi’nin deneyimli doktorlarından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mahmut Aslan, fizik tedavi ve rehabilitasyonun amaçları, kimlere uygulandığı ve branş olarak verdikleri hizmetleri Mega Fm dinleyicileriyle paylaştı.

Dr. Mahmut Aslan, Vücuda dışarıdan uygulanan soğuk sıcak uygulamalar, elektrik akımları, egzersiz ve masaj ile ağrıyı kesmeye yönelik uygulamaları içeren, kas ve iskelet sistemi hastalıklarında ya da yaralanmalarında uygulanan ilaç dışı tedavi şeklini fizik tedavi olarak tanımladıklarını belirtti. Dr. Aslan “Fizik tedavi hareketleri kasların yeniden eğitimi ve kontrolüne, güç ve esneklik kazanımına, günlük işlevlerin iyileştirilmesine, motor sistemi becerilerinin gelişimine, yürüyüşün geri kazanılmasına, iyileştirme ve hareket fonksiyonlarının eğitimine fayda sağlar” dedi.

Rehabilitasyondaki amacın; “Bireyin fonksiyonel kapasitesini artırmak, engelliliğini önlemek ve iyileştirmek, kişinin günlük yaşamda bağımsız duruma gelmesini sağlamak ve yaşam kalitesini artırmak” olduğunu belirten Dr. Mahmut Aslan, “ Sağlık sektöründe önemli gelişmelere imza atan ve teknolojik gelişmeleri sürekli olarak yakından izleyen Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nde tam donanımlı üniteler, ileri teknolojik cihazlar ile verimli ve yararlı tedavileri uyguluyoruz.  Ayrıca kliniğimizde Lenfödem Tedavisi, Kinesiotaping (Bantlama), Manuel Terapi, Osteopati, Kuru İğneleme Ve Nöral Terapi’de gibi tedaviler de uygulanmaktadır.” dedi.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan “Sağlıkta Gelişim” söyleşi programı, FM bandı 97.7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Müdürü Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Mustafa Mert ve Şirvan Selçuk yönetti.

Yorum Gönder