Osteopati ile Ağrılara Çözüm!

01 Mart 2021 Pazartesi 18:03
Bu haber 179 kez okundu

Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ Programının canlı yayın konuğu olan Fizyoterapist Osteopat İbrahim Sercan Aydın, , Fizyoterapi ve Osteopati ile ilgili tedavi yöntemleri hakkında önemli bilgiler verdi.

Osteopati ile Ağrılara Çözüm!

Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ Programının canlı yayın konuğu olan Fizyoterapist Osteopat İbrahim Sercan Aydın, , Fizyoterapi ve Osteopati ile ilgili tedavi yöntemleri hakkında önemli bilgiler verdi.


Mega Radyo Genel yayın yönetmeni, deneyimli gazeteci Semir Yazıcı’nın sorularını yanıtlayan, İskenderun Özel gelişim hastanesinin başarılı Fizyoterapi ve Osteopati uzmanı İbrahim Sercan Aydın, Fizyoterapi, Osteopati tedavisi, Osteopatinin kullanıldığı sağlık alanları ve faydaları hakkında bilgileri paylaşırken Mega FM dinleyicilerine önemli tavsiyelerde bulundu.


Osteopati’nin elle uygulanan tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olduğunu ve özellikle ağrılarda uygulandığını belirten İbrahim Sercan Aydın; “Osteopati; sadece elle uygulanabilen, anatomiyi, fizyolojiyi ve biyomekaniği esas alan bütüncül bir tedavi yöntemidir. Osteopatinin amacı; hareket kısıtlılığını tespit edip serbestleştirerek, normal dolaşımı sağlayıp, vücudun kendi kendine iyileşme potansiyelini açığa çıkarmaktır. Eğer vücudun herhangi bir bölgesinde hareket kısıtlılığı var ise, vücut adaptasyon olarak hareket kabiliyeti daha az olan farklı bir noktaya yüklenmek zorunda kalır. Bu yüklenme sonucunda; ağrı, sızı, kalp spazmı gibi durumlardan dolayı hasta, soğuk uygulama, ağrı kesici, kas gevşetici gibi yollara başvurabilir. Ancak ağrının esas kaynağı olan hareket kısıtlılığı giderilmediği için de hasta, ağrıyı tekrar tekrar yaşayabilir ve bu durum yıllarca sürebilir. Osteopat olarak, organlarla hareket sistemi arasındaki ilişkiyi, kafa ve kuyruk sokumu arasındaki hareket kabiliyetini, dolaşım sistemini göz önünde bulundurarak, ağrıya asıl sebep olan hareket kısıtlılığını tespit edip çözerek, kişinin sağlıklı iyileşmesini hedefleriz. Eğer hastada patolojik bir durum varsa, ilgili hekimin medikal tedavisinden sonra hareket kısıtlılığına müdahale edebilmekteyiz” dedi.


Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programı, FM bandı 97,7 frekansının yanı sıra www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden ve Mega Medya Grubu Facebook hesabından eşzamanlı canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Koordinatörü Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Mustafa Mert ve Şirvan Selçuk yönetti. 

Yorum Gönder