Arsuz'da Yamaç Paraşütü Kalkış Alanı Yapımına Başlandı

18 Temmuz 2018 Çarşamba 18:56
Bu haber 253 kez okundu

Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz Belediyesi tarafından Yamaç Paraşütü Kalkış Alanı yapımına başlandı.

Arsuz'da Yamaç Paraşütü Kalkış Alanı Yapımına Başlandı

Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz Belediyesi tarafından Yamaç Paraşütü Kalkış Alanı yapımına başlandı. Arsuz Üçgüllük bölgesinde yapılan takeoff (kalkış alanı) Yamaç Paraşütü sporu yapmak için Arsuz bölgesine gelen yamaç paraşütçülerine büyük kolaylık sağlayacak.

FLYTÜRK Havacılık kulübünün girişimleri ile başlatılan takeoff alanı test uçuşlarını tamamladı. Arsuz’da Üçgüllük tepesi bölgesinde yamaç paraşütçülerinin daha rahat kalkış yapmasını sağlamak amacıyla kalkış alanı iş makineleriyle düzlenerek yol açıldı.

FLYTÜRK Havacılık Kulübü yöneticilerinden Yılmaz Verim, Mehmet Karaömer, Berk Dingil, takeoff alanında yol yapıldığını, bölgenin düzenlendiğini daha detaylı bir çalışma yapıldığını söyledi.

Arsuz’da yamaç paraşütü yapmak için pek çok ilden yamaç paraşütü sporcularının geleceğini söyleyen FLYTÜRK yöneticileri Yılmaz Verim, Mehmet Karaömer, Berk Dingil, yapılan bu çalışmayla Arsuz’a daha fazla sporcunun gelebileceğini ve şehrin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirttiler.

Yamaç Paraşütünün Arsuz’un ekonomik canlılığına destek vereceğini ve turizme büyük katkı yapacağını ifade eden FLYTÜRK ekibi şöyle devam etti: “Arsuz’da yamaç paraşütü yapmak için en uygun yerlerden biri olan Üçgüllük Dağı’nda kalkış alanı çok uygun değildi. Zeminin kalkışa uygun hale getirilmesi gerekiyordu. Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz Belediyesi talebimize olumlu cevap verdi ve çok güzel bir kalkış alanı yapımına başlandı. Şehrimize yamaç paraşütü yapmak için gelenlerin en büyük sorunu kalkış alanlarının düzensizliğiydi. Bu çalışmayla bu sorun büyük ölçüde çözüme kavuşmuş olacağına inanıyoruz. İnşallah Yamaç Paraşütü sporu bundan sonra daha çok gelişecek ve şehrimizin tanıtımına çok daha büyük katkılar yapacaktır.”


Yorum Gönder