İskenderun’da Sular Kesilmeyecek

17 Şubat 2016 Çarşamba 15:47
Bu haber 47240 kez okundu

İskenderun’da Jeneratör Sistemi Sayesinde Sular Kesilmeyecek

İskenderun'da Sular Kesilmeyecek

 Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), İskenderun genelinde elektrik kesintisinden dolayı su depolarının durmaması için jeneratör sistemini kurmaya başladı.

Elektrik kesintilerinden kaynaklı sorunların başında gelen su kesintilerini önleme adına mücadele veren Genel Müdürlük, Hatay genelindeki su terfi istasyonları ve su depolarına jeneratör sistemi kurma çalışmaları sayesinde elektrik kesintileri sonrasında su dağıtımının etkilenmeyeceğini açıkladı.

Vatandaşların su sıkıntısı yaşamaması ve su ihtiyaçlarını giderme çalışmaları kapsamında İskenderun ilçesine bağlı Çankaya Mahallesi’nde bulunan içmesuyu deposuna Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı 2.Bölge mobil ekipleri tarafından jeneratör takıldığını belirten HATSU, 2016 yılı sonuna kadar bölgede ki bütün depolara jeneratör sisteminin kurulacağını bildirdi.

Su depolarının yanı sıra hizmet binalarına da jeneratör sisteminin takıldığını aktaran İdare, Belen, Arsuz, Erzin, Payas ve Dörtyol ilçelerindeki 2. Bölge HATSU hizmet binalarına sistemin kurulduğunu belirtti.

Yorum Gönder