BEBEK AÇLIK VE SOĞUKTAN ÖLDÜ

08 Şubat 2016 Pazartesi 14:57
Bu haber 943 kez okundu

Suriyeli kadının 1 yaşındaki kızı, açlık ve soğuk nedeniyle otogarda beklerken hayatını kaybetti.

BEBEK AÇLIK VE SOĞUKTAN ÖLDÜ

 

Savaşın sürdüğü Halep'ten kaçarak Adana'ya gelen Suriyeli kadının 1 yaşındaki kızı, açlık ve soğuk nedeniyle otogarda beklerken hayatını kaybetti.

Rus bombardımanı altındaki Halep bölgesinden 5 çocuğunu alıp yaya olarakHatay'a oradan da araçla Adana'ya gelen Suriyeli kadının 1 yaşındaki kızı, açlık ve soğuk nedeniyle otogarda beklerken hayatını kaybetti.

30 BİN KİŞİ SINIRA DAYANDI

Edinilen bilgiye göre, Rusya'nın desteğiyle bir hafta önce Halep'e son 5 yılın en korkunç saldırısı başlatıldı. Bombardımanın başlamasıyla 30 bin kişi Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'na dayanırken, çoğu Suriyeli aile deTürkiye'ye yasa dışı yollardan girerek hayatlarını kurtarmaya çalışıyor. Bu ailelerden biri de eşi Kadri Berdoş'u 4 ay önce kaybeden 33 yaşındaki 5 annesi Nesrin Berdoş.

5 ÇOCUĞUYLA ÖLÜMDEN KAÇTI

Nesrin Berdoş, Rus savaş uçaklarının Halep'in kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki bölgelere yönelik saldırılarını artırmasının ardından en küçüğü 1 yaşında olan 5 çocuğunu alarak yaya olarak yola çıktı. Berdoş, kilometrelerce yolu yaya olarak katettikten sonraHatay'a yasa dışı yollardan girip çocukları ve kendi canını kurtardı.

HAREKET ETMEDİĞİNİ FARK ETTİ

Anne ve çocukları Hatay'a geldikten sonra İstanbul'a gitmek üzere otobüse binerekAdana'ya geldi. Adana Otogarı'nda İstanbul bileti alan Nesrin Berdoş çocuklarıyla birlikte burada beklerken battaniyeye sarılı olan 1 yaşındaki kızı Garam Berdoş'un hareket etmediğini fark etti. Anne Berdoş önce uyuduğunu zannetti ancak bir süre kızını uyandırmaya çalıştı. Berdoş, çevrede Türkçe bilen Suriyelilerden yardım istedi.

GARAM BEBEK HAYATINI KAYBETTİ

Anne 112 Acil Servis ekipleri gelinceye kadar bebeğinin başında sandalyede bekleyerek gözyaşlarına boğuldu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri hareketsiz haldeki Garam bebeği ambulansa götürdü. Ambulansta kontrol edilen bebeğin hayatını kaybettiği belirlendi.

BESİN YETERSİZLİĞİ VE SOĞUK'

Cansız bedeni Adana Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan Garam bebeğin "Besin yetersizliği ve soğuğa" bağlı olarak hayatını kaybettiği öğrenildi. Garam bebek otopsinin ardından annesine teslim edilecek.

Otogarda Berdoş ailesiyle gelen birçok aile İstanbul'a gitmek için beklerken, Suriyelilerin çantalarının ve ayakkabıların çamur olması ne zor şartlar altında geldiklerini ortaya koyuyor.

 

Yorum Gönder