TOSYALI Gönlü Zenginler Listesinde

11 Temmuz 2016 Pazartesi 11:58
Bu haber 1609 kez okundu

Capital Dergisi tarafından bu yıl dördüncüsü yapılan “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı” araştırmasına ikinci kez katılan Tosyalı Holding, listede 4’üncü sıradaki yerini bu yıl da korumayı başardı.

TOSYALI Gönlü Zenginler Listesinde
Hayırseverler dünyanın her yerinde bütçeleri oranında bölgelerinde ya da global anlamda yatırımlarını hayata geçiriyor. Türkiye’deki iş insanlarının neredeyse hepsi bağış, burs, hayır, okul yapımı gibi yöntemlerle kazandıklarının bir bölümünü topluma geri veriyor. Capital Dergisi, bu konudaki farkındalığı artırmak amacıyla 4 yıldır gerçekleştirdiği “Gönlü Zengin İş İnsanları” araştırmasının sonuçlarını açıkladı. 

Bu yıl yarışmaya ikinci kez katılan Tosyalı Holding, grup olarak 2015 yılında yapılan 113 milyon TL’lik sosyal sorumluluk yatırımlarıyla listenin 4’üncü sırasındaki yerini korumayı başardı.

Önceliğimiz Bölgemiz

Önümüzdeki yıllarda da sosyal sorumluluk yatırımlarının devam edeceğini belirten Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, “Bu memnuniyet verici başarının sürmesi en büyük temennimizdir” dedi. Tosyalı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sosyal sorumluluk bizim için en az ticari başarımız kadar önem taşıyor. Bu vizyonla eğitim, sosyal yaşam ve sağlık alanında önemli projelere imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu alana oldukça yüklü bir bütçe ayırıyoruz ve çalışmalarımıza sınır koymuyoruz. Önceliğimizi kendi bölgemize veriyoruz. Bu düşüncemizle yola çıkarak bölgemize ve ülkemize destek olmaya devam edeceğiz.

Capital Dergisi tarafından iş insanlarının yaptıkları bağışlar baz alınarak gerçekleştirilen bu çalışma, çok önemli bir misyonu yerine getiriyor. Araştırmaya bu yıl ilk kez katılan birçok hayırsever iş insanı bulunuyor. 2015 yılında yapılan sosyal sorumluluk yatırımlarına göre hazırlanan listede ilk 3 sırada sırasıyla Doğuş Holding, Koç Holding ve Fiba Holding yer alıyor. Tosyalı Holding’i ise yine sırasıyla Anadolu Grubu, Sanko Grubu, Rönesans Holding ve Borusan Holding takip ediyor.

Yorum Gönder