AK Parti İskenderun’da Kenetlendi

28 Mayıs 2018 Pazartesi 14:57
Bu haber 444 kez okundu

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekilliği genel seçimleri öncesinde Hatay’ın İskenderun ilçesinde eski ilçe başkanları birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

AK Parti İskenderun'da Kenetlendi

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekilliği genel seçimleri öncesinde Hatay’ın İskenderun ilçesinde eski ilçe başkanları birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

İskenderun ilçe teşkilatında gerçekleştirilen toplantıda geçmiş dönem 6 ilçe başkanı Müslüm Türk, Muharrem Dingil, Musa Kurşun, Uğur Feriz, İbrahim Yaran ve Vedat Tosun birlik ve beraberlik çağrısı yaparak, ben merkezli siyasetin değil, biz merkezli siyaset ile teşkilat ve milletvekili işbirliğiyle seçimden zaferle çıkacaklarını söylediler.

16 yıl önce AK Parti ile demokrasi ve kalkınma yolunda güzel bir başlangıç yaptıklarını ifade eden eski ilçe başkanları adına basın açıklamasını yapan Vedat Tosun, “15 Temmuz’da milletimizle birlikte istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkma konusunda güzel bir başlangıç yaptık. F-16’larla helikopterlerle tanklarla toplarla milletin üzerine gelenlere milletim 15 Temmuz’da gereğini yaptı. Şimdi 24 Haziran’a yeni yönetim sistemimizle güzel bir başlangıç yapmaya hazırlanıyoruz. 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 50’nin çok üzerinde bir oyla kazanmayı hedefliyoruz. Aynı şekilde milletimizin en az yarısının desteğini alarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de güçlü bir grup kurmamız gerekiyor. Bunların yolu da yine milletimizle olan gönül bağımızı güçlü tutmaktan geçiyor. Bunun için yeni dönemi, ‘Güçlü Meclis’, ‘Güçlü Hükümet’,  ‘Güçlü Türkiye’ olarak tanımlıyoruz. Yaptıklarımızı 80 milyon vatan evladı biliyor, yapacaklarımızı da seçim beyannamemizde 360 sayfada anlatılmıştır. Bizler sahada bunları milletimize anlatmakla mükellefiz. Ben merkezli siyaset yok, biz merkezli siyaseti hep birlikte yürüteceğiz. Parti teşkilatımızla ve milletvekili adaylarımıza hep birlikte sahip çıkıyoruz ve hedef 24 Haziran diyoruz. Durmak yok, yola devam’ diye konuştu.

Gerçekleştirilen birlik ve beraberlik toplantısına İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, AK Parti İskenderun ilçe Başkanı Beyazıt Bestami Bilgili, Milletvekili adayları Abdulkadir Özel, Abdulkerim Güven, Ecrin Nazlı İnan, milletvekili aday adayları ve partililer katıldı. 

Yorum Gönder