AKINCI: YAZIK OLUR BAŞKAN YAZIK

10 Şubat 2016 Çarşamba 12:22
Bu haber 1117 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Halit Akıncı,HBB bütçesinin uygun bir şekilde harcanması gerektiğini söyledi.

AKINCI: YAZIK OLUR BAŞKAN YAZIK

 Akıncı, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Büyükşehir belediye başkanımız sayın Lütfü Savaş sanatçılar Hadise ve Sertap Erener konserine çıkan dedikodulara aldanmayın, biz 600 bin ödemedik yalan şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Oysaki bizlerde doğuda askerimiz ve polisimiz şehit edilirken, yanı başımızda Türkmen kardeşlerimiz, akrabalarımız katledilirken halkımız bu acıyı yüreğinde hissederken bütün bunlara gerek yok demiştik.

Sn edindiğimiz bilgilere göre hadise’ye 600 bin değil tam 700 bin lira ödendiğini Sertap Erener’e de 400 bin TL ödendiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Yani başkan beyin söylediklerinin tam tersine bir durum söz konusudur. Hatsu genel kurulunda ise başkan bey su fiyatları ile alakalı ‘indirime gidemem, zarar ederim, ben halkıma hizmet etmek istiyorum’ diyen sayın başkanı anlamakta zorlanıyoruz. Biz bu şekilde sömürülerek hizmet yapılmasını istemiyoruz.

HRT de katıldığı bir programda insanlar mutlu olsunlar diye üç aşağı beş yukarı sanatçılar getirdik diyerek, maliyeti ısrarla açıklamayan başkanın bu tutumunu sanatçılara ödenen gerçek miktarı öğrenince şaşırdık. İşin doğrusu bu fiyatı duyan Hatay halkı sana bol bol duamı eder orasını bilemem. Bundan böyle memleketimizde böyle hadisler çıksın istemiyoruz”şeklinde görüş beyan etti.

Yorum Gönder