ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIM

03 Şubat 2016 Çarşamba 17:17
Bu haber 799 kez okundu

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar TOKSOY, satış ihalesi yapılacak olan Kasaplar Çarşısında bulunan işyerleri ile ilgili açıklama yaptı.

ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIM

Başkan TOKSOY, “Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Biz bu satış kararını niye aldık? Yıllarca belediye dükkanları üzerinden prim yapan ve haksız kazanç sağlayan insanlar var. Samimi olan esnaflarımızı bir kenara koyuyorum. Belediye dükkanlarını formalite icabı kiralayıp, çok yüksek bir hava parasına bir başkasına kiralayanlar oluyor. Bizim satış amacımızdaki en büyük öncelik bunun önüne geçmek. Biz bu kararı alırken esnafımızı yok saymak ve onları rencide etmek gibi bir düşüncemiz hiçbir zaman olmadı. 108 yıllık bir belediyeyiz. 108 yılda alışıla gelmiş bir çok algıyı ve yapıyı yıkmak kolay olmadı.

Biz dükkan satış kararını tüm meclis üyeleri ile birlikte aldık. Sadece benim tek başıma almış olduğum bir karar değil. Belediye dükkanlarında oturan kardeşlerimizin belediye birikmiş borçları mevcut. Bunun yanında borçlarını düzenli ödeyen esnaf kardeşimde mevcut. Biz bu satış kararında çok ısrarcı değiliz. Eğer esnafımız isterse, satışı iptal edebiliriz veya 1 yıl erteleyebiliriz. Hiçbir şey esnafımızdan değerli değildir. Esnafımızı korumak ve kollamak benim boynumun borcudur. Eğer esnafımız dükkanların satılması yönünde görüş bildirirse, satışlarda öncelik esnaf kardeşimindir. Biliyorsunuz belediyemiz daha öncede esnafımıza yer göstermiş ve beton yığını yapılmıştır. Biz ise bu hatayı yapmak istemiyoruz. Bizim böyle bir hizmetimiz yok. Bize anlayış gösteren tüm esnaf kardeşime teşekkür ediyorum. Alnın teri ile ekmek parası kazanan esnaf kardeşimin mücadelesi takdire şayandır.” dedi.

Yorum Gönder