HBB Başkan Aday Adayı Yeloğlu’ndan İGC’ye Ziyaret

06 Kasım 2018 Salı 23:43
Bu haber 202 kez okundu

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne (İGC) nezaket ziyaretinde bulundu.

HBB Başkan Aday Adayı Yeloğlu'ndan İGC'ye Ziyaret

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne (İGC) nezaket ziyaretinde bulundu.

İGC ziyaretinde gazetecilerle sohbet eden ve açıklamalarda bulunan Yeloğlu, “Hatay’ın iyi yönetildiğini görsem zaten adaylığa yönelmezdim” dedi.

Hiçbir zaman belediyecilikten kopmadığını ifade eden eski Antakya Belediye Başkanı AK Parti HBB Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, şunları söyledi:

“Ben, belediyecilikten hiç kopmadım. Belediyeciler Derneği’nde yöneticilik yaptım, belediyeler için projeler ürettim. Belediye Başkanlığı 2 şekilde yapılır. Birincisi sultanlık şeklinde olur. Bugün biryere yemeğe gidersiniz, yarın başka bir yere. Memlekette n oluyor haberiniz olmaz. Ama gerçek anlamda belediyecilik yaparsanız, sorumlu olduğunuz her yerdeki sorunlarla yakından ilgilenir ve çözmeye uğraşısınız. Ben TEDAŞ Müdürü olarak çalıştığımda Hatay’ın her köşesini tam anlamıyla tanıdım. Belediye Başkanlığımda da başarılı işler yaptığıma inanıyorum. Belediye de adeta müdür gibi çalıştım. Türkiye de 3.büyük arıtma tesisini kurdum. Asi Nehri projesini başlattım. Yatırım kadar işletme de önemlidir. Şu anda işletmecilik görmüyorum. Sayın Lütfü Savaş ‘Hatay’ın tüm altyapısını ben yaptı’ diye iddia ediyor. Bu kadar pişkinlik olmaz. HATSU’ya bugüne kadar gelen Genel Müdürlerin hiçbiri bana göre yeterli değil. Ben belediyecilikte tecrübelerimi uygulamak üzere aday adayı oldum. Takdir halkımızın.”

İGC Başkanı Veysel Cıncık, ziyareti için Mehmet Yeloğlu’na teşekkür ederek başarılar diledi.

Yorum Gönder