Mustafa Yayla İskenderun’un Yönetimine Talip

25 Kasım 2023 Cumartesi 13:38
Bu haber 267 kez okundu

CHP İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı olarak yola çıkan İş adamı Mustafa Yayla basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Mustafa Yayla İskenderun'un Yönetimine Talip

CHP İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı olarak yola çıkan İş adamı Mustafa Yayla basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Şehir planlaması alanında çalışmalar yapan ve inşaat, turizm gibi alanlarda iş tecrübesi olan Mustafa Yayla, İskenderun'un deprem sonrası yeniden toparlanma sürecinin yönetimine talip olduğunu, İskenderun'un bu deprem sonrası yeniden inşaa ve planlaması için alanında tecrübeli kadrolarla kolları sıvayacaklarını belirtti.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İskenderun CHP Aday Adayı Mustafa Yayla; “Özellikle 6 Şubat depremi sonrasında yaşanılan yıkım ve felaket, belediyeciliğin gerektirdiği teknik bilgi, beceri ve donanımın önemini gözler önüne sermiştir. İskenderun’un deprem ile anılan bir ilçe olmaktan çıkıp, insanlarımızın güvenle ve sağlıkla yaşayacağı, çocuklarımızı huzurla büyütmek isteyeceğimiz bir ilçe haline gelmesi hepimizin önceliğidir. Liyakatin esas alınmasının önemini en acı şekilde tecrübe eden İskenderunlular için belediyecilik, ihtiyaç ve koşullar göz önüne alındığında, bu çerçevesinde ve teknik kadrolarla, hiç vakit kaybetmeden yapılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Siyasette alışılagelmiş sistemden uzak, tamamen liyakata dayalı yönetim anlayışı ile İskenderun'un çok daha hızlı bir şekilde eski günlerine dönebileceğini ifade eden Yayla, babasının Hatay milletvekilliği kayınbabasının ise Kahramanmaraş milletvekilliği yaptığını siyasetin içinden geldiğini ancak bir şehri yönetmek için siyasetin değil güçlü tecrübeli kadroların önemli olduğunu vurguladı. Yayla ayrıca resmi adaylık başvurusunu 27 Kasım Pazartesi günü parti ilçe teşkilatına yapacağını ifade etti.

Mustafa Yayla Kimdir?

İskenderun’da doğup büyüyen Mustafa YAYLA, İskenderun Mithat Paşa İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra, eğitimi için Ankara’ya gitmiştir. ilk olarak ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden sonra, ikinci olarak Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümününden onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Sonrasında ise, İstanbul Teknik Üniversitesinde İnşaat Projeleri Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Orta ve Doğu Karadeniz Çevre Düzeni Planı çalışmalarına ilaveten, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünün İstanbul 2 Numaralı Tabiat Varlıklarını Koruma Komisyonunda görev almış, şu anda da Hatay Planlama Merkezinde Şehir Plancısı ünvanıyla ilimize ilişkin yapılan çalışmalara katılmaktadır. Hali hazırda inşaat, turizm, maden, reklam sektörlerinde yatırımları vardır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Yorum Gönder