Öntürk: ‘Hatay’ı Üreten ve Gelişmiş Bir Şehir Yapacağız’

11 Mart 2024 Pazartesi 12:21
Bu haber 149 kez okundu

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Hatay’ın ürünlerini doğru pazarlayarak kenti üreten bir kent haline getireceklerini belirtti.

Öntürk: ‘Hatay'ı Üreten ve Gelişmiş Bir Şehir Yapacağız'

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Hatay’ın ürünlerini doğru pazarlayarak kenti üreten bir kent haline getireceklerini belirtti.

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Aziz Fatih Yılmaz’ı ve esnafları ziyaret eden Öntürk, iş kollarını sanayi sitelerinde toplayarak 24 saat üreten ve gelişmiş bir şehri hayata getireceklerini söyledi. 

Hatay’ın mevcut HBB yönetimi eliyle her geçen gün daha da kötüye gittiğini ve Hatay’ı ayağa kaldıracak kadronun Cumhur İttifakı kadroları olduğunu kaydeden Öntürk, “Hatay büyükşehirler değil il belediyelerinden dahi daha kötü yönetiliyor. Şehirde tüm sektörler iç içe girmiş.  Hali, otogarı, yolları düzensiz ürünleri tanıtılmıyor. Biz bu bozuk düzeni değiştireceğiz. Hatay’ı 24 saat üreten ve her geçen gün gelişen bir kent haline getireceğiz” dedi.

Hatay’ın en önemli sorununun eğitim ve işsizlik olduğunun altını çizen Öntürk, gençlere eğitim vererek iş açığını kapatacaklarını söyledi. Öntürk konuşmasında, “Gençlerimiz iş arıyor. Ne iş olsa yaparım diyor ama böyle bir planlama olmaz. Biz Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimize eğitim vereceğiz ve istihdama entegre ederek işsizliği önleyeceğiz. Sektörlerin de aradığı eğitimli eleman açığını kapatacağız. Tüm sektörlere Sanayi bölgeleri verecek, ürünlerini tanıtarak il ve ülke dışına satış yapabilmelerini sağlayacağız. Tüm iş insanlarımız ile el birliği içinde Hatay’ımızı ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı

Öntürk, tüm iş dünyasından üreten ve gelişen bir Hatay için destek istedi.

Yorum Gönder