SAVAŞ: SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN VARIZ

17 Şubat 2016 Çarşamba 15:44
Bu haber 998 kez okundu

HBB BAŞKANI SAVAŞ: SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN VARIZ

SAVAŞ: SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN VARIZ

 Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Payas İlçesinde inşaatına başlanacak Balıkçı Barınağı Projesi’nin gerçekleştirileceği alanda incelemelerde bulundu.

İnsan odaklı sosyal belediyecilik hizmetleri ile hemşehrileriyle gönül köprüsü kuran Başkan Savaş, Hatay’ı kaliteli hizmetlerle buluşturma amacı doğrultusunda Payaslı vatandaşların büyük bir problemi olan ve bugüne dek çözülemeyen balıkçı barınağı eksikliğini ortadan kaldırmak için kolları sıvadı.

HBB’DEN 282 METREKARE ALANDA 14 BALIKÇI BARINAKLI ÇÖZÜM ODAKLI PROJE

Bu doğrultuda Payas’ta balıkçı hemşehrileri ile istişareler gerçekleştiren Başkan Savaş, yapılacak balıkçı barınağının ihtiyaçları geleceğe dönük karşılaması bağlamında bölge halkının fikirlerine önem veriyor.

HBB tarafından üstlenilecek balıkçı barınağı projesinin en kısa zamanda hayata geçirilmesi için hummalı çalışmalara başlandığını belirten Başkan Savaş, uygulanacak projede toplamda,14 adet barınak,1 adet idari birim ve toplantı odasının da mevcut olacağını ifade etti.

Proje dahilindeki barınakların 182 metrekarelik bir alanda inşa edileceği ve idari birimin de 100 metrekare olduğunu ifade eden HBB yetkilileri, projenin toplamda 282 metrekarelik bir alana yayıldığını kaydettiler.

 

Yorum Gönder