Tosyalı: ‘Kadın Güçlenirse Toplum Güçlenir’

09 Mart 2019 Cumartesi 11:58
Bu haber 49 kez okundu

Cumhur İttifakı AK Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Fatih Tosyalı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarla bir araya geldi.

Tosyalı: ‘Kadın Güçlenirse Toplum Güçlenir'

Cumhur İttifakı AK Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Fatih Tosyalı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarla bir araya geldi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerine katılan Tosyalı, OSB idare binası ve fabrika ziyaretleriyle başlayan seçim çalışmaları kadınların günlerini kutladı ve karanfil dağıttı. Tosyalı burada yaptığı konuşmada, “Güçlü kadın, güçlü Türkiye ve sürdürülebilir kalkınmanın anahtarıdır” dedi.
Kadınlar Günü nedeniyle eşi Arife Tosyalı ve beraberindeki heyet ile birlikte birçok etkinliğe katılan Başkan Adayı Fatih Tosyalı, kadınların ailelerin çekirdeği olduğunu belirterek, "Anne mutlu olduğunda aile mutlu olur. Aile mutlu olduğunda toplum mutlu olur. En zor şartlarda bile kadın, ailesini ayakta tutmakta gereken fedakarlığı, vefayı göstererek ailesini, yuvasını ayakta tutarak her türlü fedakarlığı göstermektedir" dedi.
‘365 Gün Hafızamızdalar’
Gün içerisinde Şampiyon Filtre, Sarsılmaz Makina, GFT Filtre, Filesan Çuval Sanayi, Teknokent Koleji’nde kadın personel ve öğretmenlerle bir araya gelen Tosyalı, Pamuk Kreş’in düzenlediği bale gösterisi ve sergi açılışına da katıldı. Tosyalı, “Biz sadece bir güne sığdıramayız sizleri. 365 gün hafızamızda olmaya devam edeceksiniz. Kadınlarımızdan almış olduğumuz güçle, inşallah İskenderun değişimi yaşayacak. İskenderun’un muhteşem bir kent olmanın yolunu birlikte açacağız. Kıymetli hanımefendiler, bugün de Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir araya geldik. Büyük bir enerji ve büyük bir dinamizmle çalışmaya devam ediyoruz. Bu güzel şehir için üretmenin ne kadar güzel olduğunu birlikte yaşayacağız. Cennet annelerin ayağı altındadır. Toplumun eğitimcileri, ana direği annelerdir, kadınlarımızdır. Tüm annelerin, kadınların her gününü kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Daha sonra 1 Nolu Belediye Sosyal Tesisleri’nde kültür evlerindeki kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Adayı Tosyalı, günün anısına kadın kursiyerlerle hatıra fotoğrafı çektirirken, onlara karanfil dağıttı. Tosyalı, “Kadınların dünyaya şefkati merhameti getirdiği sürece dünya daha da güzelleşecek” dedi.

Yorum Gönder