Tultak: Arsuz’un Çehresini Değiştirmek İçin Aday Oldum!

07 Kasım 2018 Çarşamba 11:52
Bu haber 202 kez okundu

Yerel seçimlere doğru belediye başkanlığına aday adaylık süreci de hız kazandı. AK Parti Arsuz’da belediye başkanlığına ilk aday adaylık açıklamasını Gıda Mühendisi Değer Tultak yaptı.

Tultak: Arsuz'un Çehresini Değiştirmek İçin Aday Oldum!

Yerel seçimlere doğru belediye başkanlığına aday adaylık süreci  de hız kazandı. AK Parti Arsuz’da belediye başkanlığına ilk aday adaylık açıklamasını Gıda Mühendisi Değer Tultak yaptı.

Değer Tultak, aynı zamanda 24 Haziran 2018’de yapılan genel seçimlerinde yine AK Parti’den milletvekilliğine aday adayı olmuştu.Almanca, İngilizce, Portekizce ve Arapça bilen Gıda Mühendisi Değer Tultak, 50 yaşında ve bekar.

 AK Parti’den Belediye Başkanlığına Aday Adaylık başvuru dosyasını Arsuz İlçe Başkanı Nadim Tan’a veren Değer Tultak, partinin Arsuz ilçe yönetimi, Arsuz Belediye Meclis Üyesi Özcan Aslan, Milletvekili Aday Adayı Sinan Kirmit, mahalle muhtarlarından Işıklı Muhtarı Mehmet Sürer, Haymaseki Mahallesi Muhtar Adayı Mehmet Yılmaz,  aile yakınların verdiği destekle açıklama yaptı.

Kendini tanıtarak ve AK  Parti’de siyaset yapmaya karar verme sürecini anlatarak açıklamasına başlayan Değer Tultak, uzun yıllar önce gittiği bugünün turizm merkezlerinin o dönemlerde Arsuz’dan çok geri olduğunu belirterek, son yıllarda AK Parti iktidarının yatırımlarıyla bu bölgelerinin birer cazibe ve turizm merkezi olduğunu söyledi.

Arsuz’un geleceğine onlarca projeyle katkı vermeyi amaçladığını belirten Gıda Mühendisi Değer Tultak, halkın gelir düzeyi, refahı, ilçenin kalkınmadan alacağı payı işsizliğin giderilmesinde kullanmayı amaçladığını belirterek, turizm sezonunu 3 aydan 9 aya çıkarma hedefine dikkat çekti.

Otopark sorunu, bisiklet ve yaya yürüyüş yolları, plajların düzenlenmesi ve alternatif plajlar oluşturulması, ilçe genelinde temizlik çalışmalarının boş arsaların temizlenmesi ve temizlik personelinin imajının düzeltilmesiyle olacağı, yeşil alanların maksadı dışında kullanılmasının önlenmesi, park, oyun ve piknik alanları oluşturulması, yaz döneminde eğlence sektörünün işletme sahipleriyle istişare yapılarak yeni düzenleme yapılması, taziye evleri yapılması, bakıma muhtaç yaşlılar için yaşlı bakım yurdu yapımı, tüm ibadethanelerin bakımı ve temizliği, spor tesislerinin bakımı ve düzenlenmesi, festival alanlarının ıslahı ve düzenlenmesi, çiftçilerin sulama suyu sorunlarının çözümü, tarla yollarının düzenlenmesi, belediyede tüm işlemlerin hızlandırılması, evcil ve sokak hayvanlarının yaşam alanlarının düzenlemesi, cadde ve sokak isimlerinin tabelalar asılarak düzenlenmesi, haşereyle mücadelede kaynağını kurutarak mücadele edilmesi, belediye hizmet binası sorununun çözümü, akvaryum projesi, marina projesi, istihdamı artırıcı teşvikler, yatırımcılar için cazip hale getirilmesi gibi onlarca projelerle Arsuz’un çehresini baştan aşağı yenilemek için yola çıktığını belirten Değer Tultak, altyapı sorunlarının çözümü ve sosyal politikaları birlikte yürüterek bir belediyecilik yapacaklarını söyledi.

Yorum Gönder