Yerel Kalkınmada Arsuz!

13 Temmuz 2016 Çarşamba 16:39
Bu haber 1349 kez okundu

Arsuz Belediyesi, Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği işbirliğiyle yerel kalkınmaya yönelik stratejiler hazırlanması kapsamında "Yerel Kalkınmada Arsuz" paneli düzenleyecek.

Yerel Kalkınmada Arsuz!
16 Temmuz 2016 günü saat:16.00'da Bilfen Okulları Konferans Salonu'nda gerçekleşecek olan panele konuşmacı olarak Siyasal bilgiler Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aziz Konukman, ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Başkanı Prof. Dr. Çağatay Keskinok, Başkent Üniversitesi Tasarım ve Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Mimar Ali Ulusoy katılacak.

Konuk Konuşmacı: Selin Sayek Böke

Ekonomiden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke'nin de konuk konuşmacı olarak katılacağı panelde, katılımcı akademisyenler sokak sağlıklaştırması, Koruma Kanunu Olanakları, Kalkınma Ajansı olanakları, Avrupa Birliği Fonları, Arsuz Açısından Planlama süreci, 1/5000 çalışmalarına katkı ve belediye olanakları konularına değinerek, kendi deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, yerel kalkınmaya katkı sunacak olan semineri önemsediğini belirtirken, kalkınma olgusunun kapsamlı olarak inceleneceği panele herkesi davet etti.

Yorum Gönder