Mega TV 22 Yaşında!

27 Temmuz 2016 Çarşamba 10:56
Bu haber 2755 kez okundu

Türkiye’de, yayıncılıkta tek sesli dönemin sona ermesiyle, özel televizyonların döneminin başladığı yıllarda yayın hayatına başlayarak İskenderun’da ilklere imza atan MEGA TV, kuruluşunun 22. yılını kutlamanın gururunu yaşıyor.

Mega TV 22 Yaşında!
22 yıl önce, o günün zor koşullarında İskenderun’un gözü kulağı olma iddiasıyla yayın hayatına başlayan MEGA TV, daha sonra bünyesine kattığı Radyo MEGA, www.megamedya.org internet sitesi ve MEGA HABER gazetesi ile MEGA MEDYA GRUBU olarak daha güçlü bir şekilde yayın hayatına devam ediyor.

MEGA TV’nin 22. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan yönetim kurulu başkanı Sabahattin UYGUN duygularını şöyle dile getirdi; “26 Temmuz 1994 yılından bu yana Televizyonumuz ve yayın kuruluşlarımız, mazlumun ve haklının yanında, hainin ve haksızın karşısında duran güvenilir, tarafsız ve ilkeli yayınlarıyla bölgemiz halkının vazgeçilmezi olmuştur.

Aynı ilkeli ve yürekli duruşumuzla İskenderun halkının daima hizmetinde olacağımızı bir kez daha duyurmaktan gurur duyuyoruz. MEGA MEDYA GRUBU olarak bölgemize en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Kuruluşundan bu güne ‘Doğru söz, doğru ses, doğru haber’ ilkesiyle kamu yararını ön planda tutma sorumluluğuyla hareket eden medya grubumuz, saygın ve güvenilir yayın kuruluşu olma prensiplerinden ödün vermeden, İskenderun’un gözü kulağı ve sesi olmaya devam edecektir.

MEGA Medya Grubu olarak Demokrasi mücadelesi ve toplumun doğru bilgilendirilmesinde önemli bir misyon üstlenmiş olmanın bilinciyle hareket ediyoruz. Olanaklar elverdiğince yatırımlara önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz. 22 yıl önce faaliyet göstermeye başladığımız meşakkatli basın yolunda, zor şartlara rağmen, özveriyle çalışan deneyimli, kaliteli, saygın ekibimizle halkın gündemini saptayan ve daima bölge halkının yanında duran yayıncılık anlayışımızla, toplumun her kesiminin güvenini kazanmış olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Objektif, özgür irade ve demokrasi anlayışımız ile bölgemizde barışın, kardeşliğin ve sevginin güçlü, güvenilir sesi olarak 22 yıldır her gün bizi izleyenlerin konuğu olduk. Bundan böyle de Laik Türkiye Cumhuriyetinin ve halkımızın çıkarları doğrultusunda, Ülkemizin çağdaş çizgisinden de hareketle doğru ve etkili bir güç olma sorumluluğuyla toplumu aydınlatmaya, halkın nabzını tutmaya devam etmeyi umuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Öncelikle bizlere güç veren, sahip çıkan İskenderun halkına teşekkür ediyorum. Özellikle MEGA Medya Grubunun saygınlığını ve güvenilirliğini koruyarak, kurumu bu günlere özveri ve heyecanla taşıyan, başarılı hizmetlere imza atan yöneticilerimizi, her kademedeki çalışanlarımızı, emeği geçen ve katkı sağlayan herkesi, Yönetim kurulumuz adına en içten dileklerimle kutlar, başarılarının devamını dilerim.”

Yorum Gönder